„Vieversėlio diena“ mūsų gimnazijoje

Kasmet vasario 24-ąją dieną Lietuvoje minima „Vieversio diena“. Šiais mokslo metais prie gražios šventės prisidėjo ir mūsų gimnazijos mokiniai. Biologijos mokytoja G. Sirutavičiūtė kartu su šeštų klasių mokiniais, chemijos mokytoja J. Žukauskiene ir VDU pedagogikos studente E. Mišeikiene organizavo netradicinę pamoką. Šios pamokos metu moksleiviai ne tik sužinojo apie vieversėlį bei jo reikšmę lietuvių tautosakoje, tačiau susipažino ir su žymiais Lietuvos gamtininkais Tadu Ivanausku, Ričardu Kazlausku ir Selemonu Paltanavičiumi. Moksleiviai daugiau sužinojo apie gamtininkų gyvenimą, jų darbus, nuopelnus gamtai ir gamtos mokslams. Savo prisiminimais apie kurso draugą S. Paltanavičių mielai pasidalino biologijos mokytoja J. Kaminskienė, o apie savo dėstytoją R. Kazlauską išsamiai papasakojo biologijos mokytojas V. Sakalauskas. Renginio metu 6a klasės mokinės, vadovaujamos muzikos mokytojos E.Grybienės, atliko dainą „Baltas paukštis“, mokiniai spėliojo paukščių skleidžiamus garsus, bandė įminti įvairias mįsles. „Vieversėlio dienos“ proga mokiniai parašė laišką gamtininkui, kūrė iliustracijas S. Paltanavičiaus knygai „Velniukas ir vieversiukas“, taip pat piešė gamtininkų portretus. Taip pat dėkojame dailės mokytojai R. Keturkienei, padėjusiai kurti šventės atributiką.

Parengė biologijos mokytoja Goda Sirutavičiūtė