Vengrijos revoliucijos metinių minėjimas

„Žmogus yra laisvas tada, kai gyvena laisvoje visuomenėje, gali išsakyti savo nuomonę, išlikti orus. Esame maža tauta. Bet galime reikšti savo mintis, turime galimybę būti pastebėti. Turime galimybę palaikyti tautas, kurios turėjo panašią laisvės istoriją. Būti kartu su jais. Tai ir yra LAISVĖ…“

2020-10-21 Ramybės parke vyko 1956 metų Vėlinių įvykių ir Vengrijoje vykusios antisovietinės revoliucijos minėjimas. Renginyje dalyvavo Vengrijos ambasadorius Lietuvoje, įvykių dalyviai, Kauno savivaldybės atstovai, taip pat kitų mokyklų ir mūsų gimnazijos mokiniai. Gimnazijos IIc kl. mok. A. Račkauskaitė skaitė eiles apie laisvę, abiturientės E. Nemanytė, Gabija ir Gabrielė Obolenytės atliko dainą. 8a kl. mokiniai su vėliavėlėmis rankose priminė, kokia brangi laisvė kiekvienai tautai. Mokinius tradicinei tarptautinei akcijai parengė mokytojos L. Dekerienė, E.Grybienė, V. Zulonaitė. Apie asmeninę žmogaus laisvę nepažeidžiant aplinkinių orumo bei atsakomybę už ją kalbėjo Vengrijos ambasadorius bei Kauno savivaldybės atstovas S. Sirtautas. Pasibaigus Vengrijos revoliucijos 64-iųjų metinių minėjimui Vengrijos ambasadorius mūsų gimnazijos mokinius apdovanojo saldžia dovana – tortu, papuoštu Vengrijos vėliava bei pažymėtu įvykių data.

J.Grušo kuopos vadovė V.Zulonaitė. Nuotraukos A.Račkauskaitės