V.E.I.K. programa paaugliams

Lapkričio – balandžio mėn. gimnazijoje vyks  V.E.I.K. (vaiko emocijų išraiškos kontrolės ugdymo) prevencinė programa paaugliams, įgyvendinama gimnazijos psichologės Ringailės Stravinskienės ir socialinės pedagogės Kristinos Varanavičienės. Šioje grupėje mokiniai galės išmokti įgūdžių, reikalingų sutarti su savimi ir kitais. V.E.I.K. mokymasis padės atpažinti savo stipriąsias puses, atpažinti jausmus: kaip ir kada juos išreikšti,  bendradarbiauti su kitais ir susidraugauti, tinkamai valdyti pyktį, būti tvirtiems įdėmiai klausytis, įveikti kasdieninį stresą, spręsti problemas. Pagrindinis šios programos tikslas yra siekti, kad ugdomi vaikų įgūdžiai ir elgesys taptų bendruomenės palaikoma norma. Mokyklos bendruomenė ir tėvai yra supažindinami su VEIK programos pagrindiniais principais ir kartu turi galimybę išbandyti kai kuriuos įgūdžių ugdymo pratimus. VEIK prevencinė programa išsiskiria aiškia struktūra bei įdomiomis ir patraukliomis vaikams veiklomis. Šis metodas sukonstruotas taip, jog vaikai ir jaunuoliai užsiėmimų metu įgytą patirtį galėtų pritaikyti savo kasdieninėje veikloje. Iš viso vyks 33 užsiėmimai  pirmadieniais ir trečiadieniais 15:00-16:30.

Psichologė Ringailė Stravinskienė