Ugdymo karjerai centras

Kelionė į Briuselį

Konkursas „Kamštelių vajus – 2014“– dalis sveiko verslo iniciatyvos „EKODAIKTAI.LT“. Mūsų mokykla  2014 m. surinko 324 kg kamštelių ir laimėjo III vietą. Vienas iš prizų – kelionė į Briuselį. Į ją vyko mokyklų – nugalėtojų konkurso organizatoriai. Aplankėme Acheną, susipažinome su Karolio Didžiojo rezidencijos miestu, katedra, miesto rotuše, teatru, žaismingais fontanais.  Briuselyje vyko susitikimas Europos parlamente su Gabrieliumi Landsbergiu.  Taip pat apžiūrėjome penkiasdešimtmečio arką, Karalių, Teisingumo rūmus, Menų kalvą, Alberto biblioteką, šv.Mykolo katedrą,  Gildijų namus. Vykome į Kelną ir aplankėme senamiestį:  katedrą, Reino pakrantę, šv. Martino bažnyčią, miesto rotušę.  Lankėmės  Bonoje – buvusioje sostinėje. Vykome į Vokietijos Venecija vadinamą Bambergo miestą. Puiki ekskursija senamiestyje. Paskutinis mūsų lankytas miestas buvo Drezdenas. Ir vėl ekskursija senamiestyje, Drezdeno paveikslų galerijoje, matematikos – fizikos, porceliano muziejuose. Nuostabi kelionė, kuri paskatino dar aktyviau įsijungti į šią pilietinę iniciatyvą – kamštelių vajų.

Parengė mokytoja Jurgita Macijauskienė

Integruota pamoka Kauno Kolegijoje

Kryptingo meninio ugdymo besimokantys 9a klasės moksleiviai kartu su klasės auklėtoja J. Malašauskiene ir technologijų mokytoja R. Ratkevičiene lankėsi Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakultete, kur vedė integruotą technologijų ir anglų kalbos pamoką. Moksleiviai susipažino su meno studijų sritimis.Susidomėję apžiūrėjo stiklo, keramikos, medžio, odos, tekstilės meno dirbtuves. Jaunieji kūrėjai žavėjosi kolegijos absolventų baigiamaisiais darbais, kėlė juos dominančius klausimus. Jie labai džiaugėsi, kad savo mokykloje turi plačias galimybes  kūrybinei saviraiškai ir mėgino įsivertinti  turimas  taikomojo meno žinias.

Parengė Rasa Ratkevičienė ir Jurgita Macijauskienė

Pažintinė ugdymo karjerai veikla ISM universitete

Kovo 26 dieną vyresnių klasių mokiniai dalyvavo pažintinėje ugdymas karjerai veikloje ISM universitete. Šis šiuolaikiškas privatus universitetas suteikė puikią galimybę supažindindamas mūsų mokyklos mokinius su universiteto erdvėmis, leido moksleiviams pasijusti studentais, išbandyti studentų suolus, supažindino su universiteto teikiamomis studijų programomis, stojamųjų reikalavimais. Papasakojo apie marketingo vadovo, projektų vadovo ir ekonomistų profesijomis, mokiniai galėjo atlikti užduotis susijusias su profesijų atstovų veikla, sudalyvavo informatyviame seminare apie šiuolaikiškų profesijų galimybes ir naudingumą, galimybes mokytis stipriausiuose biznio užsienio universitetuose, gretutinių studijų programas ir puikia, aktyvia veikla, kuri yra šalia studijų ir paskaitų.

 Parengė psichologė Greta Jakaitė

Verslo centre „Santakos slėnis“

Kauno Juozo Grušo meno vidurinės mokyklos socialinis partneris Kauno Technologijos universitetas suteikė vyresnių klasių mokiniams puikią galimybę apsilankyti novatoriškame mokslo, technologijų ir verslo centre „Santakos slėnis“. Šiame centre dirba aukštos kvalifikacijos specialistų, KTU „Santakos“ slėnyje yra moderni, aukščiausius tarptautinius standartus atitinkanti mokslinių tyrimų infrastruktūra. Mokiniai stebėjo patalpas, kuriose vykdoma medicinos diagnostikos technologijų kūrimas, taikomosios ir pramoninės neorganinės chemijos erdvės. Mokiniams buvo pristatytas „švarusis kambarys“, kuris įrengtas bendradarbiaujant su Danijos specialistais. Šiame kambaryje atliekami nanotechnologijų, puslaidininkų ir mikroelektronikos elementų tyrimai. Centrą aprodžiusios darbuotojos teigimu, įstojusieji į KTU studentai turės puikią galimybę naudotis šiomis erdvėmis, pagal studijuojamos programos kryptį. Pasirinkę biomedicinos, biotechnologijų, medžiagų mokslo, fizikinės ir cheminės inžinerijos technologijų sritis, galės atlikti tyrimus, nes įrengtos puikios, naujoviškos laboratorijos. Mokiniai liko sužavėti įdomia, šiuolaikiška pažintine išvyka.

 Parengė psichologė Greta Jakaitė

 Karjeros dienos – 2015

Kauno Juozo Grušo meno vidurinės mokyklos vyresnių klasių mokiniai dalyvavo vasario 24 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusioje didžiausioje Baltijos šalyse karjeros kontaktų mugėje – KTU „Karjeros dienos 2015“ duris atvėrė ne tik moksleiviams, bet ir visų Kauno universitetų studentams, absolventams. Renginyje dalyvavo daugiau nei 130 įmonių, organizacijų ir valstybinių institucijų, šurmuliavo daugiatūkstantinė studentų ir aukštesnių klasių moksleivių minia. Karjeros dienų renginiai leidžia ne tik pasidalinti požiūriais ir patirtimi, tačiau ir geriau suprasti darbdavių lūkesčius, darbo rinkos tendencijas, rasti įdomią praktikos ar perspektyvią darbo vietą. Sėkmės istorija susitikime-diskusijoje „Kiekvienam – savas Dakaras“ dalinosi ypatingas renginio svečias – vienas geriausių šių laikų lenktynininkų Benediktas Vanagas.

Parengė psichologė Greta Jakaitė

Mokiniai aukštųjų mokyklų mugėje

Sausio 30 dieną Kaune vyko aukštųjų mokyklų mugė 2015. Vyresnių klasių mokiniai šioje mugėje domėjosi aukštųjų mokyklų siūlomomis įvairiomis studijų programomis, jų pakopomis, stojamųjų reikalavimais, studijų kokybe. Susipažino su perspektyviomis profesijomis ir šių profesijų specialistus rengiančiomis  aukštosiomis mokyklomis.

Parengė psichologė Greta Jakaitė

Kauno technologijos universiteto laboratorijoje

Bendradarbiaujant su Kauno technologijos universitetu, gruodžio 11 dieną mokyklos vienuoliktokai dalyvavo KTU moksleivių laboratorijoje. Mokiniai turėjo puikią galimybę susipažinti, kaip atrodo universiteto laboratorija, atlikti jiems įdomų ir norimą laboratorinį darbą taip, kaip jį atlieka universiteto studentai kartu su dėstytojais. Taip pat naudojosi laboratorijoje esančia įranga, prietaisais ir medžiagomis.  Tokios patirtys mokiniams suteikia galimybę pamatuoti įvairias profesijas, trumpam pabūti studentais, susipažinti su įdomiomis aplinkomis. Pasidalinkime renginio akimirkomis.

Parengė psichologė Greta Jakaitė


 

8b klasės mergaitės, karjeros koordinatorė Jurgita Macijauskienė ir socialinė pedagogė Kristina Varanavičienė vyko į Karaliaus Mindaugo profesinį mokymo centrą. Apžiūrėjo mokymo centrą, susipažino su kirpėjos, kosmetologės, masažuotojos profesijomis. Stebėjo   vykdomas veiklas, apsilankė pamokose. Apie masažuotojos  specialybę papasakojo ten dirbanti buvusi mūsų mokyklos mokinė Deimantė Vaičaitytė. Merginos sužinojo, kad asmuo, įgijęs kirpėjo kvalifikaciją, turi žinoti plaukų struktūrą, chemines medžiagas bei jų sudėtį, masažų rūšis, kirpimui ir plaukų formavimui naudojamus įrankius ir modeliavimo stilius. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras yra viena didžiausių Lietuvoje profesinio mokymo įstaigų. Per daugiau nei 80 metų veiklos laikotarpį užsitarnavo kompetentingos ir patikimos švietimo institucijos vardą. Ekskursiją vedė Andrius Anužis.
Parengė karjeros koordinatorė Jurgita Macijauskienė
Sausio 22d.  mokykloje vyko karjeros ugdymo popietė – viktorina. Dalyvavo 7 klasių mokiniai. Moksleiviai, atsakinėjo į klausimus, vaidino, susipažino su šiuo metu patraukliomis profesijomis. Pirmoji vieta atiteko 7 c klasės komandai ( kl. vadovė J. Slušnienė). Komandos apdovanotos padėkomis ir saldžiaisiais prizais.
Renginio organizatorė karjeros koordinatorė Jurgita Macijauskienė.
Lapkričio  30d. vyko integruota technologijų ir karjeros ugdymo pamoka 7c klasei (mokyt. Rasa Ratkevičienė ir Jurgita Macijauskienė). Buvome išvykę į UAB ,,Omniteksas“ . UAB „Omniteksas“  kuria ir   gamina rūbus.  Šiemet už 2 mln. litų  atnaujinta mezgimo, dažymo įranga, konvejerių linijos, siuvimo mašinos.  Moksleiviai apžiūrėjo naują įrangą, susipažino su siuvėjos, audėjos, modeliuotojo, dizainerio  darbu. Stebėjo vykdomą gamybos procesą, išgirdo, kaip atsiranda firmų logotipai, prekių pavadinimai.

Lapkričio 14 d. mokyklos Karjeros ugdymo centre  vyko  konkursas – viktorina ,,Apranga karjeroje. “ Rungėsi 6-osios klasės. Dalyvavo  daug mokinių su palaikymo komandomis. Mokiniai turėjo namų darbų užduotį – pasidaryti   emblemas.  Vyko protmūšis, mokiniai vaidino tam tikrų profesijų atstovus, turėjo atspėti tam tikrų profesijų atstovų aprangas, atsakinėjo į klausimus. Niekas neliko be prizų. Šauniausiai pasirodė 6c klasė. Renginį vedė 8 klasės mokiniai Martynas Kliučininkas, Sofija Sokolovaitė  ir Gabija Bruzgaitė. Renginio organizatorius mokytoja Jurgita Macijauskienė.

Spalio  22 d. mokyklos Karjeros ugdymo centre  vyko  konkursas- viktorina ,,Kuo žadame tapti.“ Rungėsi 5-osios klasės.  Mokiniai turėjo namų darbų užduotį -pasidaryti   emblemas.  Vyko protmūšis, mokiniai vaidino tam tikrų profesijų atstovus, atsakinėjo į klausimus. Niekas neliko be prizų. Šauniausiai pasirodė 5d klasė. Renginį vedė 8 klasės mokiniai Martynas Kliučininkas ir Gabija Bruzgaitė. Renginio organizatorius mokytoja Jurgita Macijauskienė.

Mokinių Ugdymo Karjerai Centras (UKC)

Ugdymas karjerai – tai žinių, gebėjimų ir nuostatų apie save, karjeros (tolesnio mokymosi ir darbo) galimybes, karjeros sprendimų priėmimą, karjeros planavimą, derinimą su kitomis gyvenimo sritimis ir realizavimą įgijimo procesas. Ugdymu karjerai siekiama mokiniams suteikti karjeros valdymo kompetencijų, grindžiamų bendrosiomis kompetencijomis. Ugdymas karjerai sudaro integruotą vienos iš švietimo pagalbos formų – profesinio orientavimo – dalį. Ugdymas karjerai organizuojamas ugdymo proceso dienomis, skirtomis kultūrinei, meninei, pažintinei veiklai, integruojamas į neformalųjį ugdymą, popamokinę veiklą.

Ugdymo karjerai koordinatoriai:

 • Jurgita Macijauskienė – matematikos, ekonomikos mokytoja
 • Greta Jakaitė – III kategorijos psichologė

Ugdymo karjerai centro  darbo laikas:

I-V: 8.00 – 16.00 val.

Kontaktai:

Telefonas: 861032033

el. paštas: gruso.ukc@gmail.com

Ugdymas karjerai mokykloje apima šias sritis:

 • informavimas apie karjerą, kurio tikslas – rinkti, teikti ir vertinti informaciją, reikalingą planuojant karjerą, renkantis mokymosi kryptį, profesinės veiklos sritį ar darbą (informacija apie švietimo ir mokslo institucijas, priėmimo taisykles, studijų ir mokymo programas, kvalifikacijas, profesijas, darbo rinką, profesinės karjeros galimybes ir kt.);
 • profesinis veiklinimas, kurio tikslas – organizuoti mokinių veiklą naudojant realaus ar virtualaus darbo kontekstą ir aplinką, plėtojant mokinių žinias ir įgūdžius apie įvairias darbo veiklos sritis, darbą, įsidarbinimą, darbdavius ir darbuotojus;
 • karjeros vertinimas, kurio tikslas – padėti mokiniams pažinti individualias savybes (nuostatas, žinias, supratimą, gebėjimus) ir juos įsivertinti atsižvelgus į karjeros (mokymosi, studijų ir profesinės veiklos) galimybes ir reikalavimus;
 • karjeros konsultavimas, kurio tikslas – teikti pagalbą mokiniams planuojant karjerą, renkantis mokymosi kryptį, padėti pažinti ir įvertinti individualias savybes, profesijos ypatumus, karjeros galimybes.

Profesinio informavimo, konsultavimo tikslai:

 • Padėti mokiniams įgyti gebėjimus profesinei karjerai planuoti, įgytus gebėjimus padėti realizuoti atsižvelgiant į asmeninį individualumą;
 • Supažindinti mokinius su profesinės karjeros kūrimo galimybėmis Lietuvoje ar užsienyje.

Profesinio informavimo, konsultavimo uždaviniai:

 • Ugdyti mokinių savarankiškumą, gebėjimą įsivertinti galimybes ir priimti teisingą sprendimą dėl tolesnės karjeros;
 • Kaupti informaciją apie profesinį rengimą ir darbo rinką šalyje bei užsienyje;
 • Supažindinti mokinius su Atvira informavimo, konsultavimo ir orientavimo sistema (AIKOS), kitomis informacinėmis sistemomis ir profesinio informavimo šaltiniais;
 • Teikti pažintinę informaciją apie darbo rinką, profesijas, specialybes, mokymo ir studijų sistemą, priėmimo sąlygas;
 • Mokyti mokinius atlikti savianalizę: ištirti gabumus, polinkius, interesus, įsivertinti ir panaudoti renkantis profesinę veiklą;
 • Vykdyti individualias konsultacijas;
 • Organizuoti renginius profesinio orientavimo klausimais.

UKC teikiamos paslaugos:

 • Profesinis konsultavimas ir informavimas;
 • Susitikimai su aukštųjų mokyklų, kolegijų dėstytojais ir studentais;
 • Konsultacijos (karjeros planavimo įgūdžių ugdymas, savęs pažinimas);
 • Informacijos paieška internete, spausdintuose leidiniuose;
 • Informacija apie mokymosi galimybes šalyje ir užsienyje, profesijas, darbo rinkos būklę.

UKC veiklos formos

 • Konsultacijos: individualios, grupinės;
 • Paskaitos;
 • Išvykos į įmones, įstaigas, darbo biržą;
 • Teminės klasių valandėlės;
 • Švietimo įstaigų „atvirų durų“ lankymas;
 • Išvykos į Litexpo, Kauno m. studijų mugę;
 • Bendradarbiavimas su Kauno jaunimo darbo centro darbuotojais;
 • Bendradarbiavimas su mokyklos psichologe, tyrimų vykdymas;
 • Susitikimai su buvusiais mokiniais, mokinių tėvais pristatant profesijas;
 • Stendinės, informacinės medžiagos rengimas ir sklaida;
 • Duomenų bazių, įvairios internetinės medžiagos pristatymas mokiniams.

NAUDINGOS NUORODOS

Informacija

Veikla užsienyje:

Profesinio kryptingumo testus rasite šiose svetainėse:

Asmenybės kryptingumo įvertinimo testas

Asmenybės pagal MBTI testas

http://charakteris.info/asmenybes-testas

 

Komunikacinių-organizacinių polinkių įvertinimo testas

Profesijos pasirinkimo testas

Profesijos testas

Tinkamo darbo testas

Testai anglų kalba

INFORMACIJA APIE PROFESIJAS

Profesijų vadovas

Stojamojo balo skaičiuoklė

 

Bendras priėmimas į aukštojo mokslo institucijas Lietuvoje

Studijos užsienyje

VAIZDINĖ MEDŽIAGA

Filmukai apie karjeros planavimą ir apie profesijas