Toastmasters Kaunas viešojo kalbėjimo ir lyderystės pamokos

Toastmasters Kaunas yra oratorystės ir lyderystės klubas, vykdantis veiklą Kaune pagal Toastmasters International standartus. Klubas savo nariams padeda įveikti auditorijos baimę, tobulinti viešojo kalbėjimo gebėjimus, plėtoti lyderystės įgūdžius. 2016-10-11 Toastmasters Kaunas klubas apsilankė Kauno Juozo Grušo meno gimnazijoje ir pravedė pamoką – viešojo kalbėjimo ir lyderystės seminarą. Keturias pamokas 10a klasės mokiniai turėjo galimybę gilintis į viešosios kalbos subtilybes ir praktiškai išbandyti save sakant viešąsias kalbas ekspromtu. Klubo nariai Mindaugas Samuolaitis, Robertas Šunokas ir Tomas Vaškevičius  su mokiniais bendravo apie tai, kaip jaunam žmogui prisistatyti  auditorijai, aptarė bendras elgsenos, laikysenos  ir  viešosios kalbos stiliaus ieškojimo taisykles.  Kaip teigė klubo nariai, viešasis kalbėjimas vienos bendros taisyklės neturi,  yra tik taisyklių ieškojimas ir kiekvienas turi jas rasti pats. Tą daryti galima tik praktiškai, taigi pamokos – seminaro metu mokiniai turėjo galimybę save išbandyti. Tą padarė Gytis, Gabija,  Emilija, Dovilė, Tomas, Marijus, Faustė ir Iveta. Po kiekvieno ekspromto mokiniai gavo grįžtamąjį ryšį, auditorijoje virė diskusijos apie tai, ką galėjo padaryti  geriau ir kas  buvo padaryta labai gerai. Besibaigiant seminarui mokiniai paprašė Mindaugo Samuolaičio ekspromtu parduoti jiems nematomą daiktą. Daiktas buvo nupirktas…. nematomais pinigais. Tas, kuris daro, jau yra pranašesnis už tą, kuris nedaro!

Daugiau informacijos apie klubą ir jo veiklą rasite http://www.toastmasterskaunas.lt/

Mokytoja Julija Mažrimienė