Tarptautinio festivalio ,,Pantomimes” Prancūzijoje akimirkos

Gegužės 12-17 d. mūsų mokyklos mokinės Greta Šaltenytė, Monika Totoriūtė, Gabija Pamakštytė, Kamilė Žiūrytė, Ieva Daščioraitė dalyvavo tarptautiniame festivalyje ,,Pantomimes” Orthez mieste, Prancūzijoje. Šis jaunimo teatrų vestivalis šiemet šventė 20-metį. Festivalyje  šalių tautines programas ir spektaklius prancūzų kalba pristatė jaunimas iš Ispanijos Saragosos, Latvijos  Jielgavos,  Lietuvos  Kauno, Serbijos Novi Sad, Egipto Kairo, Rusijos Novosibirsko, Tuniso Nabeul, Vengrijos Miskolc,  Slovenijos Ptuj miestų.  Mokiniai ir mokytojai buvo apgyvendinti prancūzų šeimose. Mūsų mokyklos mokiniai pristatė spektaklį ,,Eglė žalčių karalienė”. Miesto gatvėse, eisenoje visos šalys pristatė savo tautinius šokius ir dainas, eiseną užsibaigė prie miesto merijos. Nepamirštamas koncertas miesto  La Moutete salėje, kur kiekvienos šalies delegacija pristatė savo šalies tautinę programą.  Žvilgsnį traukė įvairiaspalviai Egipto, Tuniso ir kitų festivalio dalyvių tautiniai kostiumai. o miesto muzikos mokyklos  mokiniai drauge su miesto orkestru dovanojo nuostabų koncertą. Įspūdį paliko ir miesto karnavalas, skirtas festivalio ,,Pantomimes” 20-mečiui. Dėkojame  mokyklai, puoselėjančiai meninį humanistinį ugdymą. Tai  raktas į pozityvią, kūrybinę veiklą. Būnant kitoje šalyje ir tarp kitų šalių jaunimo supranti ir pajunti poreikį savo šalies tautinės kultūros puoselėjimui. Menas sujungia visas tautas , ir dabar  geriau suprantame projekto organiztorės  Nicole de Lapparent  pasakytus  žodžius ,,Jeigu visi žmonės vieni kitiems ištiestų rankas…”

Greta Šaltenytė,  Monika Totoriūtė, Gabija Pamakštytė, Kamilė Žiūrytė, Ieva Daščioraitė, mokytoja Aušra Lavickienė