Susitikimas su rašytoju Vytautu Račicku

Spalio 26 dieną 1-4 klasių mokiniai susitiko su vienu populiariausių vaikų ir paauglių rašytoju Vytautu Račicku. Susitikimo metu V. Račickas papasakojo apie savo kūrybą, pristatė knygas, skaitė kūrinių ištraukas. Rašytojas rado bendrą kalbą su mokiniais. Svečias pasakojo, kad potraukį skaityti jautė nuo pat vaikystės, su broliu garsiai skaitė knygas prie žibalinės lempos.  Skaitymas sužadino vaizduotę ir kūrybiškumą. V. Račicko kūriniai dažniausiai linksmi, net ir tada, kai pasakoja ne itin linksmą  istoriją. Jis prisipažino, jog labai patinka rašyti apie pašėlusius vaikus, kuriuos jis vadina teigiamais išdykėliais. Kiekviename autoriaus kūrinyje yra paslėpti pamokymai, bet skaitydami vaikai to nejaučia. Vaikai įdėmiai klausėsi ir uždavė juos dominančius klausimus, noriai pirko rašytojo knygas su jo autografu. Pasirašydamas autorius kreipdavosi kiekvieno knygą pirkusio vaiko vardu su palinkėjimu ir šypsenėle.

Bibliotekininkės Elvyra Gustauskienė ir Elena Urbutytė