Sėkmė trumpametražių filmų festivalyje „HORIZON“

Balandžio 28 d. vyko „HORIZON“ trumpametražių filmų festivalio apdovanojimų ceremonija. Jame dalyvavome ir mes, vyresnioji Teatro trupės komanda. Šių metų festivalio tema  „Kaunas“ (istorija, architektūra, žmonės). Gimnazijoje minėdami 120-ąsias dramaturgo, prozininko, vertėjo, eseisto, kultūros veikėjo Juozo Grušo gimimo metines, pasirinkome šio iškilaus visuomenės veikėjo kūrybą kaip atspirties tašką mūsų ieškojimų pradžiai. Kūrėjo mintys bei ištraukos iš dramos „Barbora Radvilaitė“ inspiravo kūrybinius procesus. Pasirodo, Teatro diena  ne veltui. Evelinos Kondrotaitės, Deivydo Gudaičio ir Augustės Matijošaitytės pagal amžių ir patirtį ypač profesionalus darbas atsipirko – laimėjome ne tik pirmą vietą vyresniųjų klasių grupėje, tačiau ir visų komisijos narių (ją sudarė kino profesionalai iš Lietuvos, Italijos, Serbijos, Ispanijos) nuomone, mūsų kurtas trumpametražis meninis filmas „Prisimink…“ buvo įvertintas kaip geriausias šių metų filmas bei atrinktas į kitų metų jau tarptautinę kino festivalio „HORIZON“ programą. Belieka pasidžiaugti jaunųjų kūrėjų darbu ir palinkėti įdomaus kūrybinio kelio virš retsykiais pilktelėjusios kasdienybės. „Tik viltis palaiko, apsaugo, leidžia gyventi. Viltis žmonijos tvirtovė, tvirtovių tvirtovė, vienintelė nesugriaunama, jokiais ginklais nepaimama. Kas pasitraukia iš tos tvirtovės, tam nieko kito nelieka <…>“ (Juozas Grušas).

Teatro mokytojas Mindaugas Gargasas