Rašėme nacionalinį diktantą

Šeštadienį visoje Lietuvoje žmonės su rašikliais rankose palinko prie tuščių popieriaus lapų – buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Diktantą rašė ir  43 mūsų gimnazijos mokiniai bei viena  mama. Nacionalinio diktanto dalyviai šiemet rašė prozininkės Danutės Kalinauskaitės tekstą ,,Sugrįžimas“. Nacionalinį diktantą organizuoja Pilietinės minties institutas. ,,Raštingumas einant metams natūraliai krenta, ypač jei neužsiimi veikla, susijusia su rašymu ar lietuvių kalba. Manau, kad raštingumas yra gero tono ženklas, todėl gebėjimas rašyti taisyklingai gimtąja kalba man yra be galo svarbus”,- kalba diktanto dalyviai. Po valandą rašyto diktanto mokiniai taip pat neslėpė emocijų.  Diktantas paliko gerą jausmą širdyje. Labai paveikė mintys  apie virtualioje erdvėje dingstantį vaiką, iš kurio lieka tik batai ir akiniai. Suspaudė  širdį. Pirmadienį diktantą ištaisys lietuvių kalbos mokytojai. Įdomu, kas iš rašiusiųjų padarė mažiausiai klaidų? Skelbiame rezultatus! Geriausiai Nacionalinį diktantą parašė: Agnė Kelaitytė (IVa), Karolis Strazdas (IVc), Julius Zaveckas (IIId), Ieva Daščioraitė (IIb), Erika Špokaitė (IIc), Deimantė Buslevičiūtė (Ib), Kamilė Miliūnaitė (7b), Justina Tamulevičiūtė (6a), Dovilė Šileikytė (5c).

Mokytoja Lina Dekerienė