Ramybės parke paminėtos vengrų sukilimo prieš okupaciją metinės

Spalio 20 d. mūsų gimnazijos 6, 7c, IIa, IIIa gimnazijos kl. mokiniai, direktorė N. Šimienė, mokytojai E. Paškauskienė, V. Zulonaitė, V. Stanevičius, L. Dekerienė, D. Razumienė dalyvavo Ramybės parke vykusiame vengrų sukilimo prieš okupaciją metinių minėjime. Mokiniai, padedami mokytojų, parengė meninę-muzikinę kompoziciją Žmogaus laisvei išaukštinti, skaudžius vengrų tautai istorinius įvykius prisiminti. „Nors nuo sukilimo pradžios praėjo nemažai laiko, padarytos žaizdos vengrų, lietuvių ir kitose Sovietų represijas patyrusiose šalyse, gyja lėtai. Visuomet privalome prisiminti tuos šimtus tūkstančių laisvės ištroškusių žmonių, kurie negalvodami apie savo gyvybes siekė vienintelio tikslo – veikti, mąstyti ir gyventi nepriklausomai ir savarankiškai, be diktatūros, priespaudos ar persekiojimų“. Renginyje dalyvavęs Vengrijos ambasadorius Z. Jancsi kalbėjo, kad ši diena – netradicinė istorijos pamoka visiems miestiečiams. Tokios pamokos suteikia žmogaus kasdienybei vertės.

Parengė E. Paškauskienė, L. Dekerienė