Projektas : Vaikų patarimai vaikams: Apie sveiką gyvenimą internete

„Telia“ kartu su partneriais – Vaikų teisių apsaugos organizacijomis ir Šiaurės bei Baltijos šalių mokyklomis – klausosi vaikų. Dalinasi jų įžvalgomis bei ruošia edukacinę medžiagą siekdami didinti visuomenės suvokimą apie vaikus kaip interneto piliečius. Projektas vyksta šešiose šalyse, kuriose veikia „Telia“. Bus suburta 600 šeštokų (Švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Danijoje, Estijoje ir Lietuvoje). Tyrimų bendrovė „Ipsos“ ruoš ataskaitą su įžvalgomis iš dirbtuvių. Dirbtuvių tikslas – surinkti vertingas įžvalgas bei didinti vaikų sąmoningumą gyvenimo internete klausimu. Spalio 2 dieną „Telia“ savanoriai klausė patarimo kaip internete gyventi sveikai ir mūsų 6a klasės mokinių. Šia tema šeštokai kaip ir jų bendraamžiai iš kitų valstybių, kuriose veikia „Telia“, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse.  Savanoriai atliko anoniminę apklausą apie rizikas internete, moderavo dirbtuves, kurių metu vaikų grupelės ant planšetiniais kompiuteriais, naudojant „Plotagon Education” (www.plotagon.com) platformą, kūrė  vaizdo  patarimus vaikams. Klasės vadovė Aldona Markvaldienė kaip stebėtoja dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse ir mokiniams sukūrus vaizdo patarimus kartu su savanoriais džiaugėsi mokinių kūrybiškumu. Planšetes šioms dirbtuvėms suteikė „Telia“ bendrovė. Iki 2018 metų pabaigos planuojama paskelbti ataskaitą su įžvalgomis, kuria tikimasi prisidėti prie visuomenės supratimo apie vaikų gyvenimą internete. Išvados gali būti panaudotos dalyvaujančių šalių paslaugų vystyme. Vykdant projektą nuosekliai laikomasi  privatumo politikos. Vaiko teisių organizacija „Pasaulinis vaikų fondas“ (World Childhood Foundation) užtikrins profesionalų požiūrį į vaikus. Gimnazija dėkoja „Telia“ savanoriams už puikią saugaus interneto pamoką 6a klasės mokiniams.

Parengė Undinė Diana Tumavičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui