Plenerai

Pleneras – paskata kūrybai

Kūryba gamtoje – puiki galimybė netradicinėje aplinkoje pažinti, tyrinėti ir kurti – plėsti vaizdinius pojūčius, remiantis natūraliu gamtos grožiu, išvengti stereotipų. Lankytasi įvairiose Kauno vietose – Ąžuolyne, Vytauto parke, Aleksote, Pažaislyje, senamiestyje ir kt. Piešėme prie Nemuno, Baltijos jūros, nukeliauta net į Latviją, kur įsigijome naujų draugų. Plenero metu sukurti eskizai vėliau tampa savitų improvizacijų pagrindu, kūriniais, kurie sėkmingai dalyvauja įvairiose parodose, projektuose, konkursuose. Daug kūrybinės patirties suteikia kasmetiniai dailės projektai.

• 2019-06-14d. pleneras vyko Škėvonių atodangoje.  Nuostabių Nemuno vingių grožį akvarele liejo 6a klasės mokiniai. Darbui vadovavo klasės auklėtoja Aldona Markvaldienė, gamtos mokytoja Goda Sirutavičiūtė,  dailės mokytojos Sima Venskūnienė ir Jūratė Gudžiuvienė.
  • 2019-05-30d. į kultūros paso edukacines veiklas Trakuose vyko 5c klasė su auklėtoja E. Paškauskiene bei dailės mokytojomis J. Gudžiuviene ir R. Klingaite. Po turiningos edukacijos Trakų pilyje organizavome pirmąjį penktokų plenerą Užutrakio dvare. Mokiniams labai patiko vaizdas į Galvės ežerą, Trakų pilį, laivai, jachtos, paukščiai, debesys… Visa tai puikiai pavyko perteikti spalvingais piešiniais.
  • 2019 m. birželio 05, 12, 13 d. mokomasis pleneras vyko netoli nuo mūsų gimnazijos. Šilainių šlaite gamtos spalvų ir formų įvairovę tyrinėjo 7a,b,c kl.,  o panoraminį peizažą kūrė 8a,b,c kl. mokiniai. Suvokti spalvų įvairovę ir spalvinę bei toninę perspektyvą jiems padėjo mokytojai A. Augustis, R. Keturkienė, R. Klingaitė, A. Lavickienė, I. Raguckienė, R. Ratkevičienė, V. Sakalauskienė, S. Venskūnienė.
  • Kėdainių senamiesčio erdvės. I gimnazijos kl. 2018 m. birželis. dailės mokytojai Vyta Sakalauskienė, Rasa  Klingaitė, Rima Keturkienė, Aušra Lavickienė, Sima Venskūnienė, Ričardas Venskūnas, Jūratė Gudžiuvienė, Aidas Augustis,
  • Pažaislio vienuolyno ansamblis. 8 kl. 2018 m. birželis. Dailės mokytojai Vyta Sakalauskienė, Rasa  Klingaitė, Rima Keturkienė, Aušra Lavickienė, Sima Venskūnienė, Ričardas Venskūnas, Jūratė Gudžiuvienė, Aidas Augustis,
  • VDU botanikos sodas ,,Gamtos formos ir spalvos“. 7 kl. 2018 m. birželis. Dailės mokytojai Vyta Sakalauskienė, Rasa  Klingaitė, Rima Keturkienė.
  • Raudondvaris, VDU botanikos sodas, I gimnazijos kl. mokiniai (2017, rugsėjis)
  • Vasaros dirbtuvėlės (2017, birželis-liepa)
  • Linkuvos dvaras, 7-8 kl. mokiniai (2016, birželis)
  • Kauno senamiestis, I-III gimnazijos kl. mokiniai (2016, birželis)