Pilietinė iniciatyva „Tolerancijos paukštis“

Lapkričio 16 dieną mūsų gimnazija atsiliepė į Tarptautinės nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuotą Tolerancijos dienos paminėjimą. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – PAUKŠTIS. Paukščio simbolis dažnai sutinkamas įvairiose religijose ir kultūrose. Tolerancijos žodis nereiškia meilės ar taikos. Tai – pakantumas kitam, kitokiam. Žmonės iš prigimties yra skirtingi ir tik tolerancija gali užtikrinti mišrių bendruomenių kiekvienam pasaulio kampelyje išlikimą. Per lietuvių kalbos, istorijos, pilietiškumo pagrindų, tikybos pamokas vyko pokalbiai, diskusijos apie toleranciją. Pilietinę iniciatyvą užbaigė mokinių bendrai kuriamas „Tolerancijos paukštis“, kuris kvietė gimnazijos bendruomenę gerbti žmogaus orumą, skirtingas nuomones, sugyventi su kitaip jaučiančiais ir mąstančiais. Mokinius skatino ir jiems padėjo sukurti kompoziciją  dailės ir technologijų mokytoja Rima Keturkienė.

Eugenija Paškauskienė