„Pegaso plunksna – 2016“

„Gyventi galima dvejopai. Pirma, gyventi taip, lyg stebuklų, kūrybos visai nebūtų, arba taip, lyg gyvenimas būtų stebuklas. Tų stebuklų yra daug, tik juos reikia mokytis pamatyti ir išgirsti. Ir Pegaso žirgu skrieti į patį Parnasą, vieną iš aukščiausių kalnų,“– tokiais žodžiais renginį „Pegaso plunksna –2016”, skirtą dramaturgo Juozo Grušo 115-osioms gimimo metinėms, vykusį lapkričio 24 dieną, pradėjo IV gimnazijos klasės mokiniai Inga Valiaugaitė ir Petras Stadulis. Renginio vedėjai  padėkojo meninės kompozicijos „Pasaka“ (mokytoja Regina Vilkelienė) skaitovams, kurie savo pasirodymą baigė Henriko Radausko žodžiais: „Negaliu nežydėt, neliūdėt ir sau laiškus – eiles rašau“.

Jaunieji šių metų kūrėjai skaitė eilėraščius, pasakas, miniatiūras. Savo kūrinėlius pristatė net dvidešimt mūsų gimnazijos mokinių, pradedant penktokais ir baigiant abiturientais. Jiems muzikinius sveikinimus skyrė taip pat mūsų gimnazijos mokiniai: akordeonistė Vytautė Blekaitytė, fleitistas Benas Radzivonas, gitara grojo Beatričė Jančiūtė, o jos bendraklasiai dainavo dainą „Vaivos juosta“, nes, pasak jų, tik kūryba, gimusi iš įkvėpimo, gali taip ryškiai šviesti, lyg būtų pati Vaivos juosta. Pabaigoje nuskambėjo dvyliktokų Petro Stadulio, Jokūbo Ainio Daukšos ir Viktorijos Vasiliauskaitės atliekama daina.
Konkurso „Pegaso plunksna“ jaunuosius kūrėjus pasveikino buvusi lietuvių kalbos mokytoja poetė Genovaitė Mockienė, kuri papasakojo apie savo pirmuosius kūrybinius ieškojimus, paskaitė keletą savo kūrybos eilėraščių. Kūrėjams sėkmės linkėjo Juozo Grušo memorialinio muziejaus direktorė Nijolė Majerienė. Gimnazijos direktorės pavaduotojas, konkurso vertinimo komisijos pirmininkas Darius Talijūnas, renginio pabaigoje įteikė padėkas „Pegaso plunksnos“ dalyviams ir laureatams. Vertinimo komisijos, kurią sudarė Juozo Grušo memorialinio muziejaus direktorė Nijolė Majerienė, lietuvių mokytojos Lina Dekerienė, Dalė Pupiuvienė, Marija Petravičienė ir gimnazijos mokinių parlamento atstovas Martynas Kliučininkas, nutarimu, laureatais tapo 5c klasės mokinys Aivaras Kutaravičius (mokytoja Jolanta Sereikienė), 8c klasės mokinė Sofija Laurušonytė (mokytoja Regina Vilkelienė), III gimnazijos klasių moksleiviai  Rūta Balsevičiūtė (mokytoja Rasa Urbutienė) bei Paulius Piečiukaitis (mokytoja Regina Vilkelienė).
Renginio pabaigoje šventės dalyviai tradiciškai giedojo mokyklos himną kartu su jo autore Genovaite Mockiene, skambant muzikos mokytojos Eglės Grybienės sukurtai melodijai. Viliamės, kad prieš dvejus metus gimęs konkursas taps gražia gimnazijos tradicija.

Mokytoja Regina Vilkelienė