Pamoka Valstybės pažinimo centre ir Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje

Spalio 10 dieną III ir IV klasių gimnazistai Lietuvos istorijos puslapius „vartė“ Valstybės pažinimo centre ir Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje. Mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Kas kuria Lietuvos valstybę“ ir, dirbdami komandose, ieškojo atsakymų į aktualius klausimus: ką reiškia būti pilietiškam ir kaip kiekvienas mūsų gali aktyviai įsitraukti į valstybės valdymą, diskutavo bei siūlė sprendimus šiandien kylantiems iššūkiams. Kita grupė stebėjo netradicinį šimtmečio pasakojimą „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“ ir bandė kurti savo įsivaizduojamos Lietuvos viziją. Okupacijų ir Laisvės kovų muziejuje teminės ekskursijos metu gimnazistus supažindino su KGB vidaus kalėjimu, jame kalintų žmonių būtimi. Istorijos mokytojos J.Jablonauskienė ir E.Paškauskienė, kurios įgyvendino šią ekskursiją, tikisi, kad įgytos žinios ir patirti įspūdžiai paskatins gimnazistus išsamiau ir atidžiau gilintis į mūsų tautos istoriją.

Istorijos mokytoja Eugenija Paškauskienė