Netradicinės pamokos gamyklose – naujos žinios

Šių metų gegužės 19 dieną 9a,b,c klasių mokiniai vyko į įdomią išvyką, kurios metu aplankė akcinę bendrovę „Lifosa“, įsikūrusią Kėdainiuose – Lietuvos geografiniame centre, ir  „Achema“, esančią Jonavoje. AB „Achema“ –  didžiausia azoto trąšų ir kitų pramoninių chemijos produktų gamykla gamintoja ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Mums gidas pasakojo apie kiekvieno cecho svarbą, veiklą. Sužinojome, kas gaminama „Achemoje“, kokių kvalifikacijų ir kaip dirba šios gamyklos darbuotojai. Galiausiai, kai apvažiavome „Achemos“ teritorijas, keliavome į vietinę biblioteką pažiūrėti trumpametražio filmo apie šią gamyklą. Be to, šiemet „Achema“ švenčia 50-ąjį jubiliejų, kuriam paminėti skirti įvairūs renginiai. Paskui keliavome į trąšų bendrovę „Lifosa“, įkurtą 1963 m. Bendrovės pagrindinė produkcija – azoto – fosforo trąšos. Pamatė labai didelius supiltų trąšų kalnus, gamyklą, jos įrengimus ir fosfogipso kalnus, kurie padarė labai didelį įspūdį viesiems ekskursijos dalyviams savo dydžiu, spalva ir aukščiu. Taigi manome, jog ši išvyka buvo informatyvi ir naudinga. Dėkojame mūsų mokytojoms, kurios nepagailėjo laiko ir suorganizavo šią ekskursiją.

Paruošė 9b klasės mokinės Ieva Dragašiūtė bei Ieva Keruckaitė