Netradicinė pamoka  „Lifosa“ ir „Achemos“ gamyklose

Rugsėjo 19 dieną įvyko  integruota chemijos ir geografijos pamoka išvykoje, kurioje dalyvavo Ibd, Ic, Id kl. mokiniai. Pamoką organizavo mokytojos Albina Alinauskienė, Ingrida Raguckienė ir Neringa Valeikienė. Pirmasis kelionės tikslas – Kėdainiuose įsikūrusi ,,Lifosos“ gamykla. Iš gido pasakojimų sužinojome, kad ,,Lifosoje“ veikia sieros, fosforo rugšties cechai su tirpių kristalinių monoamonio fosfato trąšų gamyklos skyriumi, amofoso, aliuminio fluorido cechai su pašarinių fosfatų gamybos skyriumi. Kelionė po gamyklą vyko autobusu.  Susipažinome su trąšų gamybos technologiniais procesais, sandėliavimo sąlygomis. Daugiausiai susižavėjimo paliko vieta, primenanti Marso kanjonus, – didieji ,,Lifosos“ kalnai, kurie iš fosfogipso formuojami  jau apie 50 metų. Čia nufilmuoti keli filmai ir muzikos klipai, o atsistojus ant viršūnės atrodo, kad esame kalnuose, kur pilna sniego. Antras kelionės tikslas – Jonavos ,,Achemos” gamykla. Buvo įdomu tai, kad didelę dalį  „Achemos” teritorijos sudaro keliai ir geležinkeliai. „Achema“ yra didžiausia azoto trąšų ir kitų pramoninių chemijos produktų gamintoja šalyje bei didžiausia tokio pobūdžio gamykla Baltijos šalyse, įkurta 1965 metais. Ši kelionė mums suteikė daug vertingos patirties, kurią apibendrinome, atlikdami įdomias grupines užduotis, skirtas laborantams, pramonininkams, ekologams- geografams ir ekologams-chemikams.  Išgirdę pavadinimus „Lifosa” arba „Achema” žinosime, kas tai, ir prisiminsime šias lietuviškas  įmones su šypsena!

9d klasės mokinės Vytautė Jagelavičiūtė ir Rusnė Pakalniškytė