Neišdildomas Rugsėjo akimirkų džiaugsmas

Rugsėjį galima atpažinti iš kvapo: drėgnos žemės, vėsių vakarų, nukritusių obuolių. Jis nenuspėjamas, svaiginantis, stiprus, atsivedęs su savimi į Juozo Grušo meno gimnaziją ypatingą Rugsėjo 2-ąją – Mokslo ir žinių šventę. Ši diena netradicinė, minėta naujoviškai, pradėta Šventomis Mišiomis Šilainių Šventosios Dvasios bažnyčioje. Mišios aukojamos už gimnazijos bendruomenę. Mišiose dalyvavo jaunimo choro vadovas  Vytautas ir jaunimo muzikos ansamblis. Gimnazijoje visų klasių mokytojai ir auklėtojai susitiko su savo  mokiniais – vyko auklėtojos pamoka. Pas pirmokėlius svečiavosi abiturientai. Po klasės mokytojų ir auklėtojų valandos sugrįžome į Šilainių parapijos bažnyčios erdves, kur vyko iškilminga šventė. Joje dalyvavo Šv.Dvasios bažnyčios kunigas Mindaugas, bendruomenę sveikino gimnazijos direktorė Nijolė Šimienė, LR Seimo narys R.J.Dagys,  solistė Judita Leitaitė, smuikininkė Dovilė, mokiniai, mokytojai, tėveliai. Šventės metu kunigas Mindaugas pašventino duoną. ,,Duona savy turi viską, kas gyvastį laiko: ji turi Meilę – Tos Žemės, kuri išaugino, tos Saulės, kuri sušildė, to Vandens, kuris palaistė, to Vėjo, kuris išsupo, to Angelo, kuris globojo, to Žmogaus, kurs nuo grūdo lig kąsnio ją vedė. Mokykla – taip pat ta vieta, kurioje užauga ir subręsta žmogus,-“ kalbėjo šventės vedėjai. Kunigas Mindaugas taip pat palaimino gimnazijos bendruomenę. Šventas ir neišdildomas akimirkų džiaugsmas.

Mokytoja Eugenija Paškauskienė