Juozo Grušo svetainė

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-02-13

Gimnazijos istorijos Juozo Grušo vardo  muziejus atnaujintas 2019 metais. Sukurta moderni edukacinė erdvė, atnaujinti informaciniai stendai, pakeistas pavadinimas – muziejus vadinamas Juozo Grušo svetaine. Taip pat keičiasi ir muziejaus paskirtis – jis bus atviras mokiniams ir mokinių tėvams, mokytojams ir svečiams. Muziejai dažniausiai pasakoja apie praeitį. Tikime, kad po atnaujinimo jis ne tik kalbės apie praeitį, bet taps traukos centru, kuris  skatins įgyvendinti neformaliojo ugdymo edukacines programas  bei gimnazijos bendruomenės domėjimąsi ne tik praeitimi, bet ir dabartimi. Pasižvalgykime po atnaujintas muziejaus – Juozo Grušo svetainės  erdves. 

  Iš gimnazijos Juozo Grušo vardo  muziejaus istorijos

  • 1998 05 12 Kauno miesto valdybos sprendimu mokyklai suteiktas Juozo Grušo vardas. Tais pačiais metais atidaromas Juozo Grušo ir mokyklos istorijos muziejus (vad. lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rasa Urbutienė).
  • Jaunųjų muziejininkų grupelė studijuoja rašytojo gyvenimą, analizuoja kūrybą, renka muziejinę medžiagą, artimųjų ir pažinojusių atsiminimus, kasmet papildo rašytojo gyvenimą ir kūrybos kelią iliustruojančių arcgyvinių nuotraukų albumą, dalyvauja įvairiuose projektuose.
  • Kartu su Kauno miesto memorialiniu Juozo Grušo muziejumi (ved. Nijolė Majerienė) rengia projektus, organizuoja ekspedicijas, kurių tikslas geriau pažinti didįjį dramaturgą.
  • 2001 m. vasarą  organizuota pirmoji ekspedicija į Šiaulius „Juozo Grušo keliais“. Aplankomi Kalviškiai, Naisiai, Mėsmedis, Šiauliai, Joniškis.
  • 2003 m. pavasarį kartu su rašytojo memorialiniu muziejumi (ved. Nijolė Majerienė) organizuota antroji ekspedicija į Vilnių „Juozo Grušo kūrybos ekranizacijų keliais“.
  • Šioje ekspedicijoje jaunieji muziejininkai susitiko su režisieriais Vytautu Rumšu, Henriku Vancevičiumi, Aidu Giniočiu, Jonu Vaitkumi, kurie statė arba stato J.Grušo dramas.
  • 2005 m.  organizuota „Jaunųjų muziejininkų vasara“ Šventojoje. Dalyvavę mokiniai lankėsi Klaipėdos dramos teatre, kur susitiko su režisieriumi ir aktoriumi Broniu Gražiu, aktore Marija Černiauskaite-Barauskiene, Nijole Narijauskaite-Gražiene bei šio teatro ilgamečiu direktoriumi Baliu Juškevičiumi.
  • 2007 m. organizuotas projektas „Kauno miesto kūrėjų pėdomis“. Susitikta su aktoriais, dramaturgą pažinojusiais asmenimis. Sukurtas filmas „Juozo Grušo pėdomis“.
  •  Ekspedicijų metu sukaupta  foto, vaizdo, garso medžiagos. Visa ši medžiaga saugoma ir eksponuojama mokyklos, taip pat ir Kauno miesto Juozo Grušo memorialiniame muziejuje.
  • 2016 m. lapkričio 24 d. gimnazijoje vyko renginys, skirtas dramaturgo Juozo Grušo 115-osioms gimimo metinėms paminėti ,,Svajojęs gražų gyvenimą“. Renginyje dalyvavo Lietuvos teatro ir kino aktorė, poezijos skaitovė, teatro režisierė Olita Dautartaitė, kuri priminė svarbiausius dramaturgo gyvenimo faktus, skaitė jo laiškus, feljetonus, aktorių prisiminimus.
  • 2021 m. paminėtos 120-osios dramaturgo Juozo Grušo gimimo metinės.