Mokyklos 25 metų sukaktis

Juozo Grušo meno vidurinei mokyklai – dvidešimt penkeri

,,Bet kas gali suskaičiuoti, kiek yra sėklų obuolyje, bet tik pats Dievas gali suskaičiuoti, kiek vienoje sėkloje yra obuolių“ – šios amerikiečių pamokslininko Robert H. Schuller mintys privertė susimąstyti 25 – ąjį gimtadienį švenčiančią, mokyklą obuolių sodu pavertusią Juozo Grušo meno vidurinės mokyklos bendruomenę. Ši mokykla kasmet pasipuošia naujais žiedais, kasmet brandina gausų raudonskruosčių obuoliukų derlių, kurie, prisiminus liaudies išmintį, negali toli nuo obels nuriedėti. Todėl dramaturgo Juozo Grušo žodžiai „Kaip bitės grįžta į avilį ratuotos, taip jūs grįšite nešini geriausiais laimėjimais“ tapo ne tik devizu, bet ir kvietimu išėjusiems sugrįžti, pabūti ir prisiminti… 8 b klasės mokinės Aurelijos Kemežytės virkdomo smuiko melodija pradėjo šventę, kurią taip pat lyriškai, įtaigiai, giliai ir labai prasmingai tęsė Justina Raižytė – Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto absolventė, šiuo metu dirbanti viešosios politikos analizės ir tobulinimo srityje, ir Karolis Tiškevičius, renginių vedėjas, Lietuvos ryto televizijos sporto TV komentatorius. Tai buvę mokiniai, geriausi mūsų mokyklos ugdytiniai, kurie tądien ne tik vedė renginį, bet ir prisiminė kiekvieną penkmetį ir, jau žvelgdami iš laiko atstumo, vertino.

„Gyventi – tai dirbti, dirbti – tai gyventi“ (J.Grušas) tokiu gyvenimo credo vadovaujasi direktorė Nijolė Šimienė. Pristatydama mokyklos veiklą ir pasiekimus direktorė neslėpė džiaugsmo, nes didžiuotis yra kuo – mokykla keičiasi, gražėja, o jos veikla žinoma toli už respublikos ribų. Mokyklos gyvenimas, pasiekimai ir rūpesčiai tąkart svarbūs atrodė ir mūsų svečiams. Rimantas Jonas Dagys, Seimo narys, ir jo padėjėja Danguolė Jurelavičienė mokyklai linkėjo prasmingų, kūrybingų metų.  Mokyklos bendruomenę sveikino Kauno miesto savivaldybės tarybos narys Algimantas Kurlavičius, Švietimo ir ugdymo skyriaus atstovės Birutė Žeimienė ir Vilija Adaškevičienė, buvęs mokyklos direktorius Romualdas Bagdonavičius, Mokyklų vadovų asociacijos Kauno tarybos pirmininkas Paulius Martinaitis, Lietuvos Sąjūdžio Kauno tarybos atstovai R.Kaminskas, Z.Tamakauskas, A.Malinauskas bei buvę ir esami mokinių tėveliai.

Prisiminimais dalinosi ir dainas skyrė Paulius Stalionis, III laidos abiturientas. Neišdidžiam, maloniai bendraujančiam Pauliui malonu sugrįžti į mokyklą, kur prasidėjo jo kūrybinis kelias, kur vis dar randa savo mokytojus. Prisiminimais dalinosi ir muzikinį sveikinimą dovanojo Sigita Urbonaitė, buvusi aktyvi mokyklos kultūrinių renginių dalyvė, Kauno miesto dainuojamosios poezijos laureatė. Nuo 2005 metų popgrupės „Dinamika“ vokalistė. Eglė Mankutė – Juozo Grušo premijos laureatė. Už tai, kad pamilo muziką ir nebijo scenos, Eglė dėkinga mokytojui Artūrui Sinkevičiui. Šiandien Eglė yra subūrusi grupę, su kuria koncertuoja, džiaugiasi pasiekimais. Visiems buvo malonu išvysti Mykolą Stanevičių. Atrodo, kad visai neseniai mokyklos koridoriais vaikščiojo, varstė kabinetų duris, mokytojams „Aš laimingas…“ traukė solidus, rimtas abiturientas Mykolas. Tądien jis pasakė daugiau žodžių savo mokyklai ir jį mokiusiems mokytojams, kurie jau buvo pasiilgę jo ir jo balso…

Nepamirštas buvo ir dramaturgas Juozas Grušas, neatsitiktinai pasirinkta ir šventės diena – dramaturgo gimimo diena. XII laidos abiturientės Dovilė Naudžiuvienė (Skorupskaitė), Aida Balnienė (Ramanauskaitė), Vaida Komičiūtė – Klebanskaja prisiminė ne tik jubiliejinius dramaturgui skirtus renginius, bet ir prieš 12 metų skaitytas jo dramų ištraukas. Pauliui Kliučininkui, XXIII laidos abiturientui, skaitovų konkursų laureatui, mokyklos duris užvėrusiam tik šiemet , prisiminti dramos „Unija“ ištrauką nebuvo sunku. Šioje šventėje buvo galima įsitikinti, kaip netoli obuolys nuo obels terieda, kokie šaunūs Juozo Grušo meno vidurinės mokyklos obelaičių obuoliukai – tai mūsų mokyklos mamos, tėčiai ir jų vaikai. Nuotaikingai ir labai šiltai visus nuteikė bendras mūsų mokyklos mokytojų ir jų atžalų šokis „Čia, čia, čia…“

Juozo Grušo mintys (TV vaizdo įrašas) apie kūrybą ir meną tarsi apibendrino šventę. Dramaturgo žodžiais tariant, „menas – tai žmogaus dvasinė veikla, išreikšta metafora. Ši metafora papildo pasaulį <…> tobulina pasaulį, gilina patį gyvenimą.“ Kaip šių žodžių įrodymą mūsų mokyklos 10a klasės mokinės Gabija Pamakštytė, Vakarė Simanaitytė, Ugnė Varnagirytė, Rugilė Matulytė ir Samanta Rečkutė pristatė renginio metu sukurtą darbą – ant drobės tapytą obelį, pasipuošusią žiedais ir obuoliais vienu metu – išėjusiais ir dar besimokančiais mokiniais. Ši mokinių sukurta metafora tik dar vienas įrodymas, kad Juozas Grušas ir menas yra neatsiejami, kad čia besimokantys mokiniai turi minčių „savo vidaus pasauly“ ir sugeba jomis dalintis, nes „džiaugsmas dvigubai didesnis, kai juo dalijasi visi.“ (Juozas Grušas)

Parengė Rasa Urbutienė