Mobili bioklasė Kauno Juozo Grušo meno gimnazijoje

Sausio 29 d. gimnazijoje apsilankė „Mobili bioklasė”- bendras Vilniaus universiteto ir kompanijos „Thermo Fisher Scientific Baltics” projektas. Tai laboratorija ant ratų, kuri lankosi Lietuvos mokyklose ir supažindina mokinius su naujausiais biomokslų pasiekimais. 23  gimnazijos 11-12 klasių mokiniai turėjo unikalią galimybę pasijusti tikri tyrėjai. Moksleivius mokė VU studentų komanda, kuriai vadovavo buvusi mūsų gimnazijos mokinė Ieva Čėsnaitė. Mokiniai išklausė teorinę dalį, po to praktiškai mokėsi dirbti su automatinėmis pipetėmis,  atliko keletą eksperimentų su DNR molekulėmis. Moksleiviams  puikiai sekėsi atlikti darbus, nes su biologijos mokytoja G.Sirutavičiūte jie labai rimtai ruošėsi šiam susitikimui. Užsiėmimas truko 4 valandas. Šio projekto dalyviai moksleiviai  išmoko daug naujų dalykų,   sužinojo apie studentišką gyvenimą. Studentai džiaugėsi puikiais mokiniais, šiltu priėmimu mūsų gimnazijoje, originaliomis  mūsų gimnazijos mokinių sukurtomis dovanėlėmis. Reikia tikėtis, jog kai kuriems šio projekto dalyviams bus lengviau apsispręsti, kokios srities studijas jie norėtų rinktis ateityje.

Chemijos mokytoja  Jolanta Žukauskienė