Matematikos pamoka kitaip

Gruodžio 5 dieną matematikos pamoka vyko kitaip nei įprastai. II a,c,e bei IIIb,d  klasių gimnazistai ir  matematikos mokytoja Snieguolė Ramanauskienė keliavo į Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakultetą, kur atliko praktines užduotis ir klausė paskaitą apie matematiką kriminologijoje,  galimybes pritaikyti įvairias matematikos formules ir gyvenimiškose situacijose. Paskaitą vedė šios srities žinovas Paulius Palevičius. Mokiniai sužinojo, kad matematikos pagalba galima sužinoti, kada ir kaip įvyko nusikaltimas, kurioje vietoje stovėjo nusikaltėlis. Mokiniai  atliko kraujo pėdsakų analizę. Gimnazistai turėjo galimybę atsakyti į dėstytojo klausimus, diskutuoti ir pasijusti kriminologais. Po šios paskaitos mokiniai buvo nustebę, kad matematikos formulės yra labai svarbios ne tik pamokų ar egzaminų metu. Mokytoja su mokiniais dėkojo už prasmingą netradicinę pamoką ir dėstytojui įteikė gimnazijos mokinių sukurtą paveikslą iš molio. Praleistas laikas buvo įdomus, aktualus ir prasmingas.

Marija Sadychovaitė, IIa klasės mokinė