Laisvės pamoka Ramybės parke

Rudeniška  dargana su siautulingu vėju nesudrumstė iškilmingos nuotaikos ir pagarbos vengrų ir lietuvių tautos siekiams tapti laisviems. Spalio 24 dieną Ramybės parke vyko  vengrų sukilimo, kuris vyko 1956 metais, pagerbimas.  Budapešto ruduo – taip įvardyti šie įvykiai. Vengrijos ambasadorius Z. Jancsi padėkojo kauniečiams, kurie išdrįso solidarizuotis su vengrų tauta, priminė, ką šie įvykiai reiškė ir reiškia Vengrijai. Gausus būrys mūsų gimnazijos mokinių kartu su istorijos mokytojais Valdu Piškinu, Dalia Dolinskaite taip pat dalyvavo renginyje. Mokytojų Linos Dekerienės ir Eglės Grybienės parengti gimnazistai atliko meninę muzikinę kompoziciją „Laisvės pamoka“.  ,,Aš jaučiu pareigą skelbti, kad laisvė šiandien yra vertybė, bet ne duotybė, kad ją reikia kurti ir auginti“ – taip nuskambėjo šios pamokos paskutiniai žodžiai.

Istorijos mokytoja Eugenija Paškauskienė