Laisvės gynėjų diena gimnazijoje

Laisvės gynėjų dienos paminėjimas mūsų mokykloje prasidėjo akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Mokyklos erdvėse, kieme liepsnojo simboliniai laužai, o languose sužibo žvakelės. Pirma pamoka skirta pokalbiams apie Sausio 13-osios įvykius, jų prasmę, žmones- didvyrius, jų pilietinę drąsą ir tautos vienybę. Skambant dainoms apie Lietuvą, į II aukšto fojė susirinko mokiniai, mokytojai, gimnazijos vadovai, kurie, susikibę už rankų, dainavo dainą „Laisvė“, abiturientas A. J. Daukša deklamavo eiles. Tylos minute susirinkusieji pagerbė Tautos didvyrius. Ankstyvą Sausio 13-osios rytą net du autobusai, pilni gimnazistų, išriedėjo į Vilnių vykdyti edukacinės programos „Laisvės ir gyvybės keliu“, aplankant Antakalnio kapinėse palaidotas Sausio 13-osios aukas, dalyvauti iškilmingame posėdyje prie Seimo, nuvykti prie Televizijos bokšto. Pamokų metu mokyklos aktų salėje vyko istorijos popietė, kurios metu vyresniųjų klasių gimnazistai žiūrėjo filmą „Mes dainuosim“. Mokyklos mergaičių ansamblis, vadovaujamas muzikos mokytojos E.Grybienės, padainavo dainą „Rudens naktis sustojo“. Dalis mūsų gimnazijos mokinių su tikybos, etikos, istorijos mokytojais V. Zulonaite, A. Pundiniene, T.Pažarausku, V.Piškinu dalyvavo Šventose Mišiose, kurios vyko Kauno Šv.arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje, važiavo į Petrašiūnų kapines prie Tito Masiulio kapo, klausėsi varpų muzikos Karo muziejaus sodelyje. Ilgųjų pertraukų metu gimnazijos mokinių taryba vykdė akciją „Įsisek neužmirštuolės žiedą“. Minėdami Laisvės gynėjų dieną visi mūsų bendruomenės nariai prisiminė Sausio 13-osios įvykius, o tuo laiku dar negyvenę – apmąstė, kodėl mums svarbi ši diena ir kokia ji buvo tąkart.

Istorijos mokytoja Eugenija Paškauskienė