Kaip Saulės užtemimą stebėjome

Kovo 20 dieną stebėjome per pastaruosius 16 metų didžiausią Lietuvoje matomą dalinį Saulės užtemimą. Mėnulis mūsų žvaigždę užtemdė apie apie 73%. Dalinis užtemimas prasidėjo 10.55 val., 12.04 val. pasiekė didžiausią reikšmę. Saulės užtemimo stebėjimą mokyklos kieme organizavo fizikos mokytojai. Jiems talkino klasių vadovai, socialiniai pedagogai, pradinių klasių mokytojai. Prie mokyklinio teleskopo nusidriekė norinčiųjų stebėti užtemimą eilė, kiti užtemimą stebėjo pro ultravioletiniams spinduliams nepralaidžius filtrus. Užtemimo transliaciją taip pat buvo galima stebėti mokyklos elektroniniame stende. Stebintiems buvo nuolat primenama, jog svarbiausia tinkamai užtemdyti akis, kad saulės šviesa jų neerzintų. Šio gamtos reiškinio stebėjimas tapo natūraliu Žemės dienos minėjimo įvykiu, sulaukusiu didelio mokinių ir mokytojų susidomėjimo ir aktyvumo.

Parengė Virgilijus Tumavičius