Ką mes veikėm pas močiutę

Mūsų  mokykloje etnokultūrai skiriamas didelis dėmesys. Lietuvių papročiai ir tradicijos puoselėjamos ne tik pamokų metu. Rugsėjo pabaigoje pradinių klasių moksleiviai  vykdė  etnokultūrinį projektą  „Pas močiutę…“ Mokiniai domėjosi senoviniais daiktais,  patys kūrė meniškus dirbinius išlaikydami senovinę puošybos tradiciją  ir pristatė savo kūrybą baigiamojo renginio metu. Projekto dalyviai susirinko į aktų salę ir džiaugėsi išradingais karpiniais bei sagėmis iš odos, spalvingomis puodynėmis ir ąsočiais, pačių sukonstruotais bei išmargintais  baldais.

Į šį renginį aktyviai įsitraukė ir mokinių šeimų nariai. Jų pastangų dėka mokyklos koridoriuje atsirado senovinių daiktų paroda.  1a klasės mokinės mama Rasa Rutkauskienė parodė vaikams, kaip sumušamas sviestas su senovine sviesto muštuve. Jį mokiniai skanino žolelėmis, įvairiais prieskoniais, tepė ant duonos ir vaišino vieni kitus. „Spalvingas“ sviestas tapo maloniausiu šventės akcentu. Ir ne tik. Šis renginys mokė vaikus perimti tradicinių amatų paslaptis, puoselėjo tautinę kultūrą.