Jauniesiems tyrėjams pamokos mokslinėse laboratorijose

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, vykdydamas projektą „Mokinių-  jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas – II etapas“, šių metų vasario-balandžio mėnesiais organizavo praktinius mokymus stacionarioje mokslinėje laboratorijoje Vilniuje. Šiuose mokymuose  balandžio 8-10 dienomis kartu su fizikos mokytoju dalyvavo dešimt gabiausių mūsų mokyklos devintų klasių mokinių, besidominčių gamtos mokslais. Mokiniai pirmųjų mokymų metu įgijo teorinių žinių ir atliko praktinius tyrimus mikrobiologijos, biofizikos, biochemijos ir nanotechnologijų laboratorijose. Mokiniai tyrinėdami susipažino su atominės jėgos mikroskopo, Furje transformacijų infraraudonųjų spindulių spektroskopo bei skenuojančio elektroninio mikroskopo veikimu ir taikymu. Gegužės mėnesį, praktinių mokymų metu, jaunieji tyrėjai atliks pasirinktus tiriamuosius darbus, kuriuos pristatys projekte dalyvaujantiems savo bendraamžiams iš kitų Lietuvos mokyklų.

Keleto mokinių atsiliepimai:

„Per šiuos mokymus išmokau daug naujo, pirmą kart dirbau laboratorijoje. Man tai buvo labai naudinga. Labai patiko biochemija, biofizikos prietaisai ir mikrobiologija“(Paulius).

„Praktiniai darbai prikaustantys visą dėmesį ir naudingi“( Gabrielė).

„Man mokymai buvo naudingi, nes išmokau dirbti laboratorijose, pamačiau, kaip ir kas jose yra daroma, išmėginau prietaisus ir daiktus, kurių nebuvau mačiusi ar bandžiusi naudotis. Man labai patiko ten vedamos paskaitos, ypač biofizikos, biochemijos, nanotechnologijų ir mikrobiologijos mokymai. Tomis sritimis labiausiai susidomėjau“ (Kamilė).

Parengė fizikos mokytojas Virgilijus Tumavičius