Išvyka į Š. Saukos parodą ,,Žmogus su Saukos veidu“

Mūsų gimnazijos antrokams, besiruošiantiems pristatyti baigiamuosius darbus kasmetiniame projekte „Dovana mokyklai“ ypač aktualu kuo išsamiau pažinti meninės raiškos įvairovę. Todėl didžioji dalis vaizduojamosios dailės sritį pasirinkusių IIa ir IIb klasių mokinių su dailės mokytojomis V. Sakalauskiene, R. Klingaite ir J. Gudžiuviene vasario 19 dieną vyko į Nacionalinę dailės galeriją Vilniuje. Ten šiuo metu vyksta didelio susidomėjimo Lietuvos meno pasaulyje sulaukusi dailininko Šarūno Saukos paroda „Žmogus su Saukos veidu“. Šis menininkas visada išsiskyrė kaip neeilinė, intriguojanti ir savo kūryba provokuojanti asmenybė. Nacionalinėje dailės galerijoje eksponuojami ir žymiausių XX- XXI a. Lietuvos dailininkų darbai. Taigi aplankėme ir pastovias ekspozicijas. Pamatėme nepaprastai didelę kūrybinės raiškos įvairovę – nuo paveikslo iki video instaliacijų. Tai buvo baigiamoji pamokų ciklo apie menininko asmenybės atspindžius jo kūryboje dalis. Mokiniai stebėjo ir analizavo parodų kūrinius, reiškė savo nuomonę apie juos, užpildė parodos lankymo lapus. Manome, kad ši edukacinė išvyka bus gera paskata kūrybai, saviraiškai, asmenybės tobulinimui ir svarbiausia – tai kultūrinė patirtis ruošiantis pristatyti kūrybinius darbus bei pasiruošti viešąją kalbą.

Paruošė dailės mokytojos Vyta Sakalauskienė ir Rasa Klingaitė.