Istorijos popietė ,,LDK karyba“

2014 m. lapkričio 18 d. mokyklos aktų salėje vyko 5-12 klasių mokinių istorijos popietė „LDK karyba“, skirta Lietuvos kariuomenės įkūrimo dienai įprasminti. LDK karių, didžiausių lietuvių priešų kryžiuočių ginkluotę demonstravo istorinės rekonstrukcijos klubo „LDK Varčiai“ nariai Erikas Vasiljevas ir Laurynas Zinkevičius. Apie 1918-1920 metais vykusias Nepriklausomybės kovas kalbėjo svečias, istorijos mokytojas, visuomenės veikėjas Zigmas Tamakauskas, pabrėždamas lietuvių kovos prasmę, saugojant ar siekiant atkurti valstybingumą.
Inscenizuotos kovos pažadino tiek mažiausiųjų, tiek abiturientų emocijas ir žingeidumą, todėl pasibaigus renginiui niekas neskubėjo išsiskirstyti. Rūpėjo pabendrauti su svečiais, užsidėti kario šalmą ar šarvus, pamojuoti kalaviju.
Parengė istorijos mokytoja Eugenija Paškauskienė