Interaktyvi pamoka didžiausiame Baltijos šalių mokslo centre (PAIDE-TARTU-SANGASTE)

2014 m. spalio 11-12 d.  Kauno Vyturio katalikiškosios vidurinės mokyklos  ir Kauno Juozo Grušo meno vidurinės mokyklos jungtinė grupė vyko į didžiausią Baltijos šalių mokslo centrą Estijoje. Kelionė prasidėjo Baltijos jūros pakrantės apžvalga. Pakeliui į Paide mokiniai buvo supažindinti su  Latvijos Respublika. Pasiekę Paidės miestelį, laiko centre „Wittenstein“  anglų kalba  mokiniai susipažino su istorijos laikotarpiais nuo pačių seniausių iki mūsų laikų.
Šį pažintinį ekskursijos etapą mokiniai įveikė kopdami į septynių aukštų bokštą lydimi centro gido ir mokytojų Sandros Paštuolytės ir Julijos Mažrimienės. Pirmame aukšte, atstūmę didelį akmenį, mokiniai pateko į senuosius vikingų laikus. Antrame — į riterių amžių. Trečiame aukšte jaunuosius keliautojus pasitiko autentiška patranka, kuri nuvedė mokinius į viduramžius. Susipažinome su paveikslais tų žmonių,  kurie 150 metų valdė Estiją. Užkopus akmeniniais laiptais, ketvirtame aukšte buvo galima „pasivažinėti“ pašto karieta, susipažinti su visais Rusijos imperatoriais ir garsių dvarininkų herbais, išgirsti,  kokią naudą  atnešė Petro I valdymas.  Pabuvojome dailininko Antsa Videlepo sukurtoje Paide miestelio  promenadoje. Šeštame aukšte patekome į gyvulinį vagoną, vežusį į tremtį. Septintajame, Baltijos keliui skirtame aukšte, atsivėrė vaizdas į Paidės panoramą.

Iš Paidės išvykome į Tartu. Pasakojant gidui mokiniai gilino žinias apie Estiją ir jos kultūrą, o atvykus į Tartu  jie galėjo realiai susipažinti su Estija. Ekskursijos  po universitetinį miestą metu buvo apžiūrėta Tartu rotušė, universitetas, Tomemegi kalva su „Toravere“ observatorija, Domo katedros griuvėsiai, angelų ir velnių tiltai, Barklajaus de Toli, Dviejų Vilde, tėvo ir sūnaus, paminklai, Šv. Jono bažnyčia , Šv. Antano gildija, puoselėjanti istorinių Hanzos laikų gildijos tradicijas.

Kitą dieną lankėmės didžiausiame Baltijos šalių mokslo centre AHHAA. Jame susipažinome su mokslo ir technologijų naujovėmis. Čia taikoma visiškai kitokia taisyklė  nei įprastuose muziejuose – liesti,  išbandyti  galima viską, ką matote, patiems, niekas nebuvo draudžiama. O  išbandyti tikrai buvo ką. Įėję į pastatą,  pasijutome kaip fantastiniame filme apie ateitį. Centre galima buvo išbandyti veidrodžių labirintą, Niutono obelį (energijos mašiną), nuotykių liftą į žemės gelmes. Įrengtame sferiniame  planetariume stebėjome milijonus žvaigždžių. Važinėjomės dviračiu ant lyno, pakabinto kelių metrų aukštyje. Tai visiškai saugu ir leidžia suvokti,  ką jaučia cirko akrobatai. Maisto laboratorijoje turėjome galimybę susipažinti su šokolado istorija ir patys jį pasigaminti.

Išvykdami iš Estijos aplankėme Sangaste pilį, apžiūrėjome jos aplinką. Gidė Rasa papasakojo apie pilies istoriją. Grįždami dalinomės naujai įgytomis žiniomis ir įspūdžiais.

Mokytojos Sandra Paštuolytė, Julija Mažrimienė

(Atsisiųsti)

Font Resize
Contrast