II baigiamųjų klasių kūrybinių darbų pristatymo šventė ,,Dovana mokyklai“

,,Įėjo į Jus Lietuva ir atsiklaupė prie Jūsų širdies“,- šiais Just. Marcinkevičiaus žodžiais gimnazijos direktorė N. Šimienė kalbėjo šventėje, įprasminusioje valstybės 100-metį. II gimnazijos klasių mokinių dailės baigiamųjų darbų šventė ,,Istorijos taurė ant dabarties stalo“  – dovana ne tik mokyklai, bet miestui ir visai Lietuvai. ,,Galimybę atskleisti jums santykį su tėvyne suteikė menas“,sakė  direktorė. Šventės metu mokiniai pristatė kūrybinius darbus, dalinosi kūrinių atsiradimo istorija. Jaunieji kūrėjai energingai ir jaunatviškai interpretavo savo požiūrį į istoriją, laiką, vertybes. taip pat kvietė svečius atrasti darbuose savo įžvalgas. Kūrybiniai darbai įvairūs, unikalūs. Mokinių tapyboje, grafikoje, keramikos, odos, tekstilės, stiklo darbuose, videomene atsispindėjo gimtinės istorija, tradicijos, laisvės pojūtis, skaudūs laisvės kovų išgyvenimai. Mokiniai  spalvomis ir formomis išsakė asmeninį požiūrį į šiuolaikinį pasaulį, svarbiausias vertybes. Jaunuosius meno kūrėjus sveikino Danguolė Juralevičienė – LR Seimo nario R. J. Dagio referentė Kaune, mokinių tėveliai. Mokinių darbai sugulė 2018 m. tęstinio meninio projekto ,,Dovana mokyklai“ knygelėje, kuri kaip dovana pasiekė kiekvieną kūrėją. ,,Menui išskirtinumą suteikia ne forma, bet turinys… Išskirtinį meną kuria išskirtinės asmenybės. Manau, kad šis menas unikalus ir nepakartojamas“,- dalyvaudama interviu pasakė Aurelija Radavičiūtė (IIa).