Įgyvendintas projektas „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“

Šiais mokslo metais Kauno plaukimo mokyklos baseine „Šilainiai“ sėkmingai  įgyvendintas projektas „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“. Programos tikslas – išmokyti kuo daugiau Lietuvos vaikų plaukti ir saugiai elgtis vandenyje, veiksmingai ir efektingai panaudojant esamus baseinus bei žmogiškuosius išteklius. Jį koordinavo  Lietuvos plaukimo federacija. Tai puiki galimybė visiems vaikams: nemokantiems plaukti – išmokti, mokantys – gerino plaukimo techniką ir įgūdžius.  Projekte dalyvavo 6548 II – III klasių mokiniai. Iš mūsų gimnazijos projekte dalyvavo II klasių mokiniai. Užsiėmimų metu vaikai smagiai leido laiką, gerino pasitikėjimą savimi ir savo plaukimo įgūdžius. 32 pamokas jie lavino  įgūdžius: kaip sulaikyti kvėpavimą, kaip orientuotis po vandeniu ir ištraukti nuskendusį daiktą, mokėsi atlikti įkvėpimo ir iškvėpimo pratimus  vandenyje, slinkti ant krūtinės ir nugaros, atlikti šuoliuką į vandenį nuo ,,bortelio“ ant kojų, plūduriuoti vandenyje. Kiekvienas galėjo pasidžiaugti savo sėkme, kad įveikė  baimę ir įgijo daugiau pasitikėjimo savimi bei drąsos nuplaukti 25  arba 50 m. Plaukimo treneriai vaikus skatino jausti atsakomybę ne tik  už save, bet ir už šalia esančius. Vaikus lydėjo jų mokytojos. Gegužės 25 dieną Kauno kolegijos baseine Mastaičiuose vyko projekto „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ baigiamasis etapas. Mūsų gimnazijai atstovavo Neringa Kuraitė (2a kl.), Urtė Bartkutė (2a kl.), Kasparas Jurkulnevičius ( 2b kl.), Marius Pranckūnas ( 2b kl.), Gytis Malakauskas ( 2b kl.), Aristida Švedaitė ( 2b kl.), Miglė Vickutė ( 2b kl.), Milana Mironenko ( 2 b kl.) Majus Povilaitis(2c kl.), Nerija Morkevičiūtė (2c kl.). Surengta plaukimo šventė džiugino mokinių pasiekimais. Mūsų komanda savo pogrupyje laimėjo 2 vietą. Sveikiname plaukikus!

2 klasių mokytojos Laima Špelverienė, Gitana Kairienė, Vaida Gailiuvienė