Gedulo ir Vilties dienos įprasminimui skirtos veiklos

Birželio 14 d. gimnazijoje, kaip ir visoje Lietuvoje, paminėjome Gedulo ir Vilties dieną. Mokiniai rinkosi įvairiausias veiklas, leidusias įprasminti vieną skaudžiausių mūsų istorijos puslapių. Kino filmo „Ekskursantė“ peržiūra mokiniams padėjo suvokti šio laikotarpio emocijas. Po filmo mokiniai su gimnazijos vadovais dalyvavo istorijos mokytojų Jadvygos Jablonauskienės ir Eugenijos Paškauskienės organizuotoje akcijoje „Vilties kelias“, su tikybos mokytojomis Vida Zulonaite ir Audrone Pundiniene vyko į Petrašiūnų kapines, kur prie Tremties memorialo uždegė žvakes. Kiti mokiniai su istorijos mokytojais Valdu Piškinu ir Dalia Dolinskaite bei etikos mokytoju Tomu Pažarausku vyko į Kauno IX forto muziejų, kur mokiniai dalyvavo Gedulo ir vilties dienos minėjime. Renginio metu Užliedžių teatro jaunimo grupė atliko spektaklį „Ištremta vaikystė“, muziejaus darbuotojai pristatė ekspoziciją „Lietuvos gyventojų tremtys antrosios sovietinės okupacijos metais” bei tremtinių rankdarbių parodą. Manome, kad šios edukacinės veiklos padėjo mokiniams giliau ir prasmingiau suvokti tremties reikšmę, atskleisti santykį su Tėvynės istorija.

Istorijos mokytoja Dalia Dolinskaitė