Galerijos

LABIRINTAS  retrospektyvi galerija, kurioje kaupiama ir saugoma  mokinių meno darbų istorija nuo pirmųjų darbų.

Oficiali dailės galerijos LABIRINTAS gimimo data – 2002 metų sausio mėnuo. Galerijos įkūrimo istorija prasidėjo 1995-1996 mokslo metais, kai pirmieji sustiprinto dailinio ugdymo devintokai pristatymui rengė savo baigiamuosius kūrybinius darbus. Nuo 1996 m. gegužės kiekvieną pavasarį mokyklos koridoriai, kabinetai pasipuošia vis naujais tapybos darbais, paveikslais, išradingais taikomosios dailės (odos, keramikos, tekstilės) gaminiais. Kai kuriuos iš jų dovanojame mokyklos svečiams, įkurdiname mokyklos muziejuje. Kiti, kurie dar pakeliavo po įvairias parodas bei konkursus ir pelnė ne vieną apdovanojimą, klusniai sugulė į lentynas. Darbams eksponuoti ir archyvuoti reikėjo vietos  Ji surasta mokyklos pusrūsyje. Įkurta meniška aplinka. Taip gimė dailės galerija LABIRINTAS. 2002 metų sausio mėnesį gimusioje dailės galerijoje mielai žvalgosi mūsų mokyklos mokiniai, į ją pakviečiame tėvelius. Apsilanko ir mokykloje vykstančių konferencijų, seminarų dalyviai, svečiai iš kitų Lietuvos miestų, užsienio, kolegos – dailės, technologijų mokytojai. Kiekvienais metais ši dailės galerija papildoma naujais eksponatais, kurie keliaus į parodas mieste, šalyje.

STIKLO GALERIJA įkurta 2010 m. Naujai įkurtoje STIKLO galerijoje mokinių kūrinių parodas gali aplankyti ir praeiviai – Šilainių gyventojai. Šioje meno erdvėje eksponuojami ir pirmieji  dešimtokų kūriniai iš stiklo: Liucijos Saltonaitės erdvinė piramidė „Atspindys“, Justino Jukelio interjero akcentas „Medžiai“ ir Simono Juknevičiaus „Šviestuvas“ (2010). Mokinių darbų ekspozicijos kaskart atnaujinamos: rengiamos teminės instaliacijos ir ekspozicijos, skirtos tradicinėms kalendorinėms šventėms ir atmintinoms Valstybės datoms paminėti. Taip pat eksponuojami mokinių stiklo, odos, keramikos darbai.

MAŽIEJI STIKLO GALERIJOS FILIALAI – STIKLO VITRINOS

II GIMNAZIJOS KLASIŲ MOKINIŲ  KŪRYBINIŲ DARBŲ PROJEKTO „DOVANA MOKYKLAI“ METRAŠTIS