Frankofoniškojo teatro festivalis „Pirmoji uždanga“

Balandžio 23–25 d. Alytuje vyko tradicija tapęs 14-asis Tarptautinis mokinių frankofoniškojo teatro festivalis „Pirmoji uždanga“. Kasmet šis renginys pritraukia vis daugiau dalyvių. Šįmet į Alytaus miesto teatrą susirinko net 14 prancūzų kalba vaidinančių mokinių trupių ir belgų trupė iš Gento.  Festivalyje spektaklį ,,Eglė žalčių karalienė” pristatė  mūsų mokyklos devintokės Kamilė Žiūrytė, Aušrinė Solaitė, dešimtokės Greta Šaltenytė ir Monika Totoriūtė, vienuoliktokė Gabija Pamakštytė. Mokinės pasaką sekė  netradiciškai prancūzų kalba, tapydamos ją  ant šilko tiesiog scenoje spektaklio metu vaizdo projekcijoje, aidint lietuvių liaudies muzikos ir sutartinių  melodijoms.  Mūsų mokyklos mokinės spektaklį pastatė drauge su keturiomis Kauno dailės gimnazijos mokinėmis. Tai puikus tarpusavio bendradarbiavimas, jungiamas meno kalbos. Spektaklis apdovanotas  nominacija už  estetiką (,,Prix de l’esthetique”). Mokines paruošė dailės mokytoja Aušra Lavickienė ir prancūzų kalbos mokytoja Renata Stasiukynaitė.

Parengė mokytoja Erika Gylienė