Europos kalbų diena gimnazijoje

Rugsėjo 26 dieną visoje Europoje  minima Europos kalbų diena. Europos kalbų dienos minėjimo tikslas – didinti toleranciją ir sąmoningumą kitų kalbų bei kultūrų atžvilgiu bei skatinti mokytis kalbų. Europos kalbų diena mūsų gimnazijoje buvo paminėta įvairiomis veiklomis, kurias organizavo užsienio kalbų mokytojai. Vokiečių ir rusų kalbos mokytoja Jurgita Valentukonienė ir anglų kalbos mokytoja Marija Langienė su savo mokiniais Europos kalbų dieną paminėjo netradicinėmis užsienio kalbų pamokomis. Mokiniai sužinojo, kokios kalbos yra pačios seniausios, kuriomis kalba daugiausia pasaulio gyventojų, kokios šalys yra daugiakalbiškiausios, kuriuose žemynuose galima išgirsti daugiausia kalbų. Netradicines pamokas vedė studentės iš Vokietijos Jana Maier ir Vera Ziegler, kurios rugsėjo mėnesį atliko ilgalaikę praktiką mūsų gimnazijoje. Jos mokiniams pristatė savo šalį ir kalbą, diskutavo su mokiniais apie lietuvių ir vokiečių mėgiamus užsiėmimus, tradicinius valgius, muziką. Mokiniai turėjo galimybę ugdyti tarpkultūrinę kompetenciją, tobulinti anglų ir vokiečių kalbos komunikacinius įgūdžius. Gimnazijos  salėje taip pat vyko  I-ų gimnazijos klasių mokinių „Protų mūšis“. Renginį organizavo  anglų kalbos mokytojos Jurgita Juodkazienė, Regina Navickienė ir Dalia Vitkienė.  Renginį vedė IIIa gimnazijos klasės gimazistai Marija Sadychovaitė ir Nedas Norvaiša lietuvių ir anglų kalbomis. Septynios  komandos kovėsi dėl pagrindinių prizų. Laimėtojais tapo Ic klasės I-oji  komanda,  Ia klasės I-oji komanda ir Ib klasės I-oji komanda.

Mokytoja Jurgita Valentukonienė