Europos kalbų diena gimnazijoje

Rugsėjo 26 dieną visoje Europoje  minima Europos kalbų diena. Tikslas – didinti toleranciją ir sąmoningumą kitų kalbų bei kultūrų atžvilgiu bei skatinti mokytis kalbų. Europos kalbų diena mūsų gimnazijoje paminėta įvairiomis veiklomis per užsienio kalbų pamokas.
Mokiniai su anglų kalbos mokytoju A.Rumšu klausėsi dainų įvairiomis Europos Sąjungos kalbomis (portugalų, ispanų, slovėnų, čekų, bulgarų, olandų). Mokytojas padėjo mokiniams suprasti dainų tekstus, atskleisdamas skirtingų kalbų tarpusavio ryšius bei įdomesnius gramatikos ir socialinio bendravimo aspektus, atsakinėjo į  mokinių kausimus. Paskatinti anglų kalbos mokytojos J.Kasparienės IIId klasės mokiniai diskutavo apie kalbų svarbą šiuolaikiniame pasaulyje ir motyvaciją mokytis kalbų. Diskusiją moderavo mokinės A.Špokaitė ir N.Dagytė. Anglų kalbos mokytojos J. Kasparienė, R.Navickienė ir A. Kuliešienė organizavo  viktoriną, skirtą Europos kalbų dienai paminėti, o anglų kalbos mokytojos M. Langienė ir R.Navickiene su 5 klasės mokiniais gamino  Europos Sąjungos šalių vėliavėles, prisimindami Europos šalių pavadinimus anglų kalba ir kalbas, kuriomis kalbama Europoje. Anglų kalbos mokytoja A.Kuliešienė su savo mokiniais  taip pat kūrė plakatus su šalių vėliavomis ir ieškojo, kaip įvairiomis kalbomis pasisveikti, atsisveikinti ar padėkoti, piešė pasirinktos šalies simbolius, žaidė protmūšius,  kartu su mokytoja L. Žūtautiene organizavo juokingų greitakalbių kūrimą, rašydami visus sakinio žodžius iš tos pačios raidės, iliustravo populiarius angliškus posakius ir ieškojo atitikmens lietuvių kalboje. 4-ų klasių mokiniai kartu su anglų kalbos mokytojomis A.Varškevičiene ir A. Zemleriene ruošė projektus apie pasirinktą Europos šalį ir pristatė savo mėgstamiausius angliškus žodžius. 3-ių ir 2-ų klasių mokiniai gamino įvairių Europos šalių vėliavėles. Kiti mokiniai ne tik patys sužinojo įdomių faktų apie Europos kalbas, tačiau ir gimnazijos bendruomenei parengė plakatą su klausimais ir atsakymais bei  plakatus apie Europos kalbas. Šias veiklas organizavo vokiečių kalbos mokytoja J. Valentukonienė, o vadovaujant rusų kalbos mokytojoms S Sapunovai, L.Sirutavičienei ir T.Ruškienei mokiniai dalyvavo XX moksleivių meninės saviraiškos konkurse „Mano Aleksandras Puškinas“, Sankt-Peterburgo universiteto organizuotame tarptautinės rusų kalbos olimpiados II ture, rašė rašinį „Ką pasiūlyčiau perskaityti Aleksandrui Puškinui“, kūrė komiksus pagal A.Puškino kūrinius ir vertė į lietuvių kalbą jo eilėraščius.

Vokiečių kalbos mokytoja J. Valentukonienė