Etnokultūrinis projektas ,,Linksma mūsų šeimynėlė“

2014 m. spalio 7-15 d. vyko tęstinis etnokultūrinis, suburiantis mokytojus, mokinius ir jų šeimų narius projektas „Linksma mūsų šeimynėlė“. Šiais metais projektas skirtas jubiliejinės dainų ir šokių šventės „Čia mūsų namai“ šokių dienos „Sodauto“ dalyvių pagerbimui. Kauno Juozo Grušo meno vidurinę mokyklą Dainų šventėje reprezentavo net trijų kolektyvų 56 šokėjai:  25 jaunučiai, 15 jaunių  ir  16 jaunuolių. Šiam gausiam šokėjų būriui vadovavo choreografijos mokytoja Ina Skirmantienė. Renginį vedė 11b klasės mokinys Edvinas Račiūnas ir mokytoja Erika Gylienė. Vedėjai papasakojo apie jubiliejinę Dainų šventę ,,Čia mūsų namai”, visų šokėjų vardu nuoširdžiai dėkojo visiems, dalyvavusiems paramos koncerte ,,Šokių pynė” (2014 m. vasario mėn.). Mokyklos direktorės, šokėjų tėvų ir aktyvių bendruomenės narių finansinės paramos dėka tautinių šokių kolektyvo ,,Gintarėlis” nariai atnaujino bei įsigijo naujus koncertinius rūbus, avalynę ir galėjo garbingai atstovauti savo mokyklą. Jaunučiai, jauniai ir jaunuoliai parengė ir skaitė pranešimus, dalinosi savo prisiminimais, patirtais įspūdžiais bei išgyvenimais Vilniuje, dainų šventėje. Juos konsultavo mokytojos Erika Gylienė, Marija Petravičienė, Jolita Kaučikaitė Radvilienė, Jūratė Pirštelienė, Ina Skirmantienė. Mokyklos direktorė Nijolė Šimienė pasidžiaugė gausiu šokėjų būriu, dalyvavusiu svarbiausiame šalies kultūros įvykyje, jungiančiame visas kartas, stiprinančiame šalies tapatybę, garsinančiame jos vardą pasaulyje ir įteikė padėkas šventės dalyviams. Smagiu šokiu Dainų šventės dalyvius pasveikino kitų klasių šokių kolektyvai: 1a, 2b, 4a, 4b ir jų mokytojos Jolita Kaučikaitė Radvilienė, Rita Subatkevičienė, Vaida Gailiuvienė, Gitana Kairienė. Šventę vainikavo visų 7 kolektyvų nupinta  šokių pynė, skambant jau tradicine tapusiai „Linksmapolkės“ melodijai.

Parengė pradinių klasių mokytoja Erika Gylienė