Edukacinė išvyka į Trakus ir LR Seimo rūmus

Šaltoką spalio  antrosios rytmetį gausus septintųjų klasių mokinių būrys keliavo į Trakus, į edukacinį šokolado gaminimo šou – „Šokoladas iš Jūsų rankų“. Mokinius svetingai sutiko pats Lietuvos šokolado karalius – Algimantas Jablonskas. Pasipuošę ypatingomis prijuostėmis ir kepuraitėmis, vadovaujami šmaikštaus manufaktūros savininko, mokiniai dalinosi žiniomis apie šokoladą ir jo savybes, vėliau gamino šokoladinius saldainius, o kol šie stingo, turėjo galimybę aplankyti vienintelį  mūsų šalyje unikalų  šokolado muziejų. Tapę šokolado ekspertais, vykome į sostinę, į Seimo rūmus, kur vyko netradicinė pamoka, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Mokiniai, lydimi ryšių su visuomene atstovės, prisiminė svarbiausius valstybės raidos etapus, susipažino su Lietuvos valstybės valdymo sistema, įstatymų leidybos procedūromis. Didžiulį įspūdį mokiniams paliko Kovo 11-osios Akto salė, kurioje dabar Seimo nariai renkasi į iškilmingus posėdžius, skirtus svarbiausiems mūsų valstybės istorijos įvykiams paminėti. Konferencijų salėje mokiniams buvo pristatytas pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią,- Konstitucija. Kiekvienas šios netradicinės pamokos dalyvis ieškojo dalelės savęs, pamatęs Gediminaičių stulpus, dekoruotus tautinių spalvų apyrankėmis, mat  projekte dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai. Apžiūrėjome rūmuose eksponuojamas parodas, lankėmės  modernioje Seimo posėdžių salėje, aktyviausi ekskursijos dalyviai išsamiau domėjosi parlamento veikla ir darbu.

Mokytojos A. Alinauskienė, D. Daukšienė, J. Sereikienė, L. Žūtautienė