Dalyvavimas tarptautinėje mokinių konferencijoje

Gegužės 25 dieną vyko nuotolinė tarptautinė mokinių integruotų praktinių veiklų pristatymo konferencija „Expermentieren. Deutsch lernen. Teilen“/ „Tiriame, mokomės vokiečių kalbos ir dalijamės“. Konferenciją organizavo Jonavos Justino Vareikio progimnazija ir Vilniaus Goethe‘s institutas. Renginyje dalyvavo 5-8 klasių mokiniai iš Latvijos ir Lietuvos, kurie dalyvauja Goethe‘s instituto projekte „CLILiG. Integruotas vokiečių kalbos ir dalyko mokymas(-is)“. Šioje konferencijoje mūsų gimnaziją atstovavo 6c klasės mokinys Majus Povilaitis. Jis skaitė pranešimą vokiečių ir lietuvių kalbomis „3D paveikslėliai, iškepti mikrobangų krosnelėje“. Mokinys pristatė integruotas vokiečių kalbos, chemijos/biologijos ir dailės užsiėmimų veiklas bei vieną eksperimentą ir išklausė dar 12 mokinių pranešimų iš Lietuvos ir Latvijos mokyklų.  Tai buvo pirmas Majaus ruoštas pranešimas. Mokinys įgijo tiriamojo darbo, pranešimo rengimo įgūdžių, praplėtė vokiečių kalbos žodyną, patobulino vokiečių kalbos tarimą bei puikiai susidorojo su viešojo kalbėjimo iššūkiu. Mokinį konferencijai ruošė ir projekto integruotas veiklas veda chemijos ir technologijų mokytoja Rasa Ratkevičienė, dailės ir technologijų mokytoja Jolanta Jočienė ir vokiečių kalbos mokytoja Jurgita Valentukonienė. Mokytojos džiaugiasi Majaus iniciatyva ir noru tobulėti. Daugiau informacijos apie konferenciją ir nuotraukų galeriją galima rasti čia:

Mokytoja Jurgita Valentukonienė