Akcija „Koronos jausmai“

Per karantiną atsiradus privalomam apsauginių kaukių dėvėjimui, veido mimikos, parodančios jausmus, pasislėpė po jomis. Siekiant parodyti, kad yra svarbu kalbėti apie savo jausmus tam, kad kūnas ir elgesys nepradėtų „kalbėti“ už mus, mūsų gimnazijos psichologės inicijavo akciją „Koronos jausmai“. Buvo pabrėžta, kad egzistuoja  įvairūs jausmai, galintys atsispindėti ir nuotraukoje. Akcentuota, kad atpažinus savo jausmą, atsiranda galimybė jį išreikšti socialiai priimtinu būdu bei geriau suprasti kito savijautą (vystyti empatiškumą). Mokytojai ir mokiniai apie jausmus pranešė įvairiais būdais: vieni – nusipiešdami jausmą ant apsauginės kaukės, kiti – nuotaiką išreikšdami nuotraukos fone esančiomis aplinkos detalėmis. Kai kurie dalyviai kartu su nuotrauka atsiuntė savo jausmo priežasties aprašymą, ir tai skatino tęsti pokalbį apie savijautą.  Pradinių klasių mokiniams akcijoje dalyvauti padėjo jų tėvai, taip pastiprindami ir palaikydami kalbėjimo apie jausmus idėją. Tokiu būdu net mažiausieji gavo galimybę patirti, kaip gera ir svarbu būti bendruomenės dalimi.  Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos akcija „Koronos jausmai“ karantino metu sumažino socialinį atstumą tarp bendruomenės narių, skatino kūrybiškumą ir vystė socioemocines kompetencijas.

Gimnazijos psichologės Ringailė Stravinskienė ir Monika Matonytė.