Interjero ir eksterjero projektas „TAUTINIO TAPATUMO ŽENKLAI – NEPAVALDŪS LAIKUI. 3D INTERPRETACIJOS “

Lietuvių filosofas Vydūnas yra pasakęs, kad ,,Tėvynę mes visi norime turėti, bet ją reikia pirmiausia savyje sukurti.“ Žodžiai, ataidėję iš praeitų amžių. Išauginti kiekvieno mūsų širdyje ir sąžinėje. Šiandien džiaugiamės Lietuvos atkurtos valstybės 100-mečiu. Tai galimybė įrodyti, kad kiekvienas širdyje turime savo LIETUVĄ. Čia visur gyvena mūsų žodžiai ir dainos, darbai ir meilė. Čia gyvena ir baltas parugių takelis – visų MŪSŲ kelių pradžia į ją – LIETUVĄ. Lietuvos valstybės atkūrimo 100–mečio šventei gimnazijos dailės ir technologijų mokytojai skyrė interjero ir eksterjero projektą „TAUTINIO TAPATUMO ŽENKLAI – NEPAVALDŪS LAIKUI“ ir šventiniam rūbui  pasirinko liaudies audinių raštuose pražydusios tulpės motyvą, į kurį įpynė mūsų TRISPALVĘ. Projekto kuratorė – gimnazijos direktorė Nijolė Šimenė. Lietuvių liaudies audinių lobynas – paveldo dalis –  kalbanti apie meniškumą, tradicijas ir savitumą. Valstybės Atgimimo aušroje lietuviškumas suvoktas kaip  pagarba tradicijoms. Mūsų pasirinktas puošybos motyvas eksterjere ir interjere dera su gimnazijos vizija – liaudies tradicijų puoselėjimu ir pagarba tautiniam identitetui. Antrojo aukšto fojė veikia tekstilės projekto „TAUTINIO TAPATUMO ŽENKLAI – NEPAVALDŪS LAIKUI. 3D INTERPRETACIJOS“ paroda. Projektą įgyvendino taikomojo meno, amatų ir dizaino III kl.  gimnazistai Silvija Blekaitytė, Rita Bubelytė, Viktorija Bubnytė, Goda Cirulytė, Armandas Deltuva, Matas Gobužas, Erika Jasiūnaitė,  Lilija Liovočkina, Lukas Romeika, vadovaujami mokytojos A. Markvaldienės. Tulpių motyvais ir stilizuotomis trispalvėmis papuoštas gimnazijos interjeras ir eksterjeras. Prie pagrindinio įėjimo ateinančiuosius sutinka ŠIMTMEČIO spalvų kompozicija, kurią su mokiniais kūrė dailės mokytojos V. Sakalauskienė, R.  Klingaitė, S. Venskūnienė, R Keturkienė, J. Gudžiuvienė.

Tegul Lietuva visada būna išskirtinis kraštas,  per tūkstančius metų išlaikęs ir išsaugojęs  pačią autentiškiausią kalbą, tradicijas ir liaudies tekstilės meną. Tegul Lietuva žydi ir klesti visose gyvenimo srityse.

Pasižvalgyti po tautiniais motyvais išpuoštą gimnazijos eksterjerą ir interjerą  kviečia Dailės ir technologijų mokytojų kūrybinė grupė