Tęstinio meninio projekto „Dovana mokyklai“ pristatymo šventė

2009-04-17 d. Kauno Juozo Grušo vidurinėje mokykloje įvyko tęstinio meninio projekto „Dovana mokyklai“ skirto Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui, pristatymo šventė. Projektas skiriamas pagrindinės mokyklos baigiamosios kryptingo meninio ugdymo klasės moksleiviams ir vykdomas nuo 1995-1996 mokslo metų. Per 14 metų projekte jau dalyvavo 389 mokiniai, kurie sukūrė 295 įvairia technika atliktus dailės kūrinius.

Šiais metais savo darbus pristatė dviejų dešimtųjų klasių mokiniai. Mokyklos erdvės pasipuošė naujais tapybos, grafikos, keramikos, odos, tekstilės darbais, atspindinčiais jaunų žmonių svajones, norus bei patirtį. Mokiniai savo kūryba išsakė mintis apie Lietuvos praeitį, rūpestį jos ateitimi. „Laikas – tai vienintelis dalykas, kurio mes negalime sustabdyti ar pakeisti“, sakė Audrius Skiečius, sukūręs „Giminės laikrodį“. „Bet mes galime kurti pasaulį šviesų, įdomų savo darbais, nes mokykla mums suteikė galimybę išbandyti save daugelyje sričių“ – pridūrė Evelina Jasionytė, Kornelija Skirgailaitė.

Šventėje gausiai dalyvavo mokinių tėveliai, kiti šeimos nariai, mokytojai. Dešimtokus pasveikino viešnios Angelina Liaudanskienė (Pedagogų profesinės raidos centro metodinės veiklos sektoriaus vyresnioji metodininkė) ir Danguolė Juralevičienė (Seimo nario, socialinių reikalų ministro Rimanto Jono Dagio patarėja). Nijolė Šimienė, mokyklos direktorė, pasidžiaugė drąsiais, kūrybingais jaunuoliais, kryptingai kūrybai nukreipiančiais mokytojais bei mokykla pasitikinčiais tėvais.