Receptų knyga (vokiečių kalba) „Lietuviška virtuvė“ (Litauische Kuche)

Nuo 2003 metų mokiniai dalyvauja tęstiniame tarptautiniame projekte „Susitikimas su Rytų Europa“.

Dalyviai

2009-2010 m.m. 11 B klasės mokiniai:

1. Kalinskas Jonas
  2. Kižytė Skaistė
  3. Marozaitė Laura
  4. Didvalis Giedrius
  5. Veršinskaitė Donata

Projekto tema „Lietuviška virtuvė“

Turinys

Pasiūlyta 10 savo šalies nacionalinių patiekalų, išsiaiškinta jų kilmė, pateikti receptai, patiekalai pagaminti ir pristatyti.

Tikslai

• Skatinti moksleivių kūrybiškumą, saviraišką, gebėjimą dirbti komandoje;
  • Pagilinti vokiečių kalbos žinias;
  • Ugdyti meninius gebėjimus, pritaikyti žinias ir patirtį, įgytą dailės pamokų metu;
  • Artimiau pažinti su savo šalies virtuvę, išsiaiškinti patiekalų kilmę.

Veikla ir rezultatai

Mokiniai aptarė pasirinktą projektą, pasidalino mintimis ir idėjomis, pasiskirstė darbus.

Mokiniai pagamino odinę receptų knygą, kiekvienam receptui pritaikė patiekalo nuotrauką su savo pačių sumažintomis figūrėlėmis. Patiekalus apipavidalino, panaudodami pasirinktus produktus bei priedus: įvairias kruopas, džiovintus vaisius, uogas, daržoves ir kitus produktus.

Mokiniai dirbo du mėnesius, jiems vadovavo ir talkino vokiečių kalbos vyresnioji mokytoja Elvyra Gustauskienė.

Projekto dalyviai buvo apdovanoti Vokietijos Nord-Rhein Westfallen Žemės Švietimo Ministerijos pripažinimo raštais bei atminimo dovanėlėmis.