Nacionalinis konkursas „Nerūkanti klasė 2008/2009“

Dalyviai: 8d klasės mokiniai

Viena skaudžiausių visuomenės sveikatos problemų – rūkymas, kurio paplitimas įgavo didžiulį mastą. Rūkyti pradedama gana anksti. Iš pradžių siekis pritapti bendraamžių grupėje, pamėgdžioti lyderį, o vėliau ir susiformavusi priklausomybė nuo nikotino skatina prisidegti vis naują cigaretę. Paauglystėje pradėję rūkyti paprastai rūko ir suaugę.

Nacionalinio Konkurso „Nerūkanti klasė 2008 – 2009“ tikslas – pagerinti moksleivių ir specialistų žinias apie tabako poveikį sveikatai, formuoti teisingas nuostatas rūkymo atžvilgiu, padėti rūkantiems moksleiviams mesti rūkyti ir sveikiau gyventi. Konkurse dalyvauja Lietuvos Švietimo ir ugdymo įstaigų aštuntų klasių moksleiviai ir pedagogai ar kiti specialistai, koordinuojantys klasių veiklą. Konkursas nėra skirtas rūkantiesiems moksleiviams. Jis orientuojasi į tas klases, kuriose rūkančių moksleivių sąlyginai nedaug. Dalyvauja tik tos klasės, kuriose bent 90 proc. moksleivių sutinka su konkurso sąlyga – nerūkyti šešis mėnesius. Atrankinį savivaldybės etapą organizavo Kauno apskrities sveikatos ugdymo centras.

Konkursas prasidėjo 2008m. spalio 1d. ir mūsų mokyklos mokiniams tęsėsi iki 2009m. kovo 5d.

8d klasė apsisprendė dalyvauti konkurse. Ji turėjo paruošti motyvacinį laišką, kuriame pagrindė savo norą dalyvauti konkurse ir pateikė Kauno apskrities sveikatos ugdymo centrui. Mūsų mokyklos aštuntokų motyvacinis laiškas buvo pripažintas geriausiu, todėl aštuntokai su jų veiką koordinuojantys pedagogai buvo apdovanoti kvietimais į „Ledo areną“.

Lapkričio – vasario mėnesiais projekto veikos vyko mokykloje: 8d klasės mokiniai vykdė tyrimą apie rūkymo paplitimą mokykloje, parengė informacinius stendus, skaitė paskaitėles jaunesnių klasių mokiniams. Mini spektaklis, kurį mokiniai parengė Kauno miesto baigiamajam etapui, buvo parodytas aštuntų klasių tėvams. Tą patį vakarą tėvai išklausė specialisto paskaitą apie priklausomybes, vyko tarpklasinės tėvų-vaikų komandų varžybos.

Kovo 5d. vyko baigiamasis Kauno miesto etapas, kuriame mūsų mokyklos 8 d klasės mokiniai užėmė II-ąją vietą ir laimėjo Kauno sporto klubo „Legionas“ pakvietimus dažasvydžiui.